Otomobiliniz sizi nasıl koruyor


hurriyet.com.tr
.hurriyet2008-detailbox-newslink { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;} .hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;} Otomobillerde hayat kurtaran 10 teknolojiyi sizin için inceledik. İşte merak edilenler...

HAYAT KURTARAN 10 OTOMOBİL TEKNOLOJİSİ Foto Analiz
Trafik kazalarının her zaman yoğun olarak yaşandığı ülkemizde, bu nedenle yüzlerce insanımızı yok yere yitiriyoruz. Elbette trafik kazalarına yol açan birçok etken var. Bu nedenlerin başında bilinçsiz ve hız tutkularına yenik düşen sürücüler geliyor.
Ancak kazalar öldürücü olsa da, alınacak bazı önlemlerle kazalarda meydana gelebilecek ölümcül darbelere karşı sürücü ve yolcular kendilerini koruyabilir. Bu anlamda teknolojinin günden güne hızla gelişmesi ve her şeyde olduğu gibi araçların da artık daha yeni teknolojilerle donatılması neticesinde artık risk faktöründe bir düşüş gözlemlendiği söylenebilir.
Biz de hayat kurtaran 10 otomobil teknolojisini mercek altına aldık.