Şişeden doğan telefon


hurriyet.com.tr
.hurriyet2008-detailbox-newslink { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;} .hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;} Dünyada bir ilk: W233'ü rakiplerinden ayıran çok önemli bir özelliği var.

Son zamanlarda cep telefonu sektöründeki araştırmaların sonuçları Motorola için pek de iç açıcı değildi. Yeni cep telefonu modellerinin çok beğenilmemesi nedeniyle Motorola, pazar payında 4.lüğe gerilemişti. Fakat yeni atılımı ile Motorola çevreci grupların desteğini arkasına alarak, sektördeki eski güzel günlerine dönüş yolları arıyor. CES 2009'da tanıtılan yeni telefon W233 renew'in plastik aksamı tamamen geri dönüştürülmüş malzemeden, özellikle de pet şişelerden üretildi. Geri kalan parçaları da geri dönüşümlü ve geri dönüştürülebilir malzemeler kullanılarak üretilmiş olan telefon, bu anlamda türünün ilk örneği olma özelliği taşıyor.
Henüz piyasaya çıkmamış olsa da, Motorola bu yeni telefonuna yaptığı yatırımların karşılığını almya başladı bile. Yapılan açıklamada W233 renew'in, ABD'de T-Mobile tarafından yüklü miktarda satın alındığı belirtildi. Pazar payını geri kazanmak amacıyla piyasaya çıkarttığı W233'ün yanı sıra Motorola 3 yeni ürününü daha CES 2009'da duyurdu. Bunlar; geniş ekranlı bir dokunmatik telefon olan A3100, sağlam kasalı, dayanıklı bir cep telefonu olan Tundra ve yeniden şarj edilebilir bir televizyon uzaktan kumandası. Bakalım bu yeni çabaları Motorola'yı eski güzel günlerine döndürebilecek mi?