Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, yaptığı açıklamalar ile, internet, cep telefonu ve e-imza kullanıcılarını sevindirdi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklamaları içerisinde, internet ve cep telefonu kullanıcılarını sevindirici haberler bulunuyor. Bu açıklamalara göre, 2009 yılı içerisinde sabit ve mobil internet hatları kullanıcıları için indirim getirilecek.
Baz istasyonlarının yerleşim alanlarında bulunmasının sağlığı olumsuz yönde etkilediği yönündeki iddiaların henüz kanıtlanmadığını ve bu iddialar kanıtlanana kadar baz istasyonlarının kaldırılmasının planlanmadığını belirtti. Cep telefonsuz bir hayat düşünemediğimiz bu günlerde, baz istasyonlarının kaldırılmasının da pek mümkün olmadığını da sözlerine ekledi.
Ayrıca YouTube internet sitesinin yasaklı olmasına da değinen Yıldırım, yasağın kaldırılmasını yargının belirlediğini, ancak gençlerin gelişimini etkileyecek ve kendi kültürümüze, bazı değerlerimize ters düşecek siteler ile ilgili de önlem alınması gerektiğini belirtti.
E-imza ücretleri hakkında da bazı açıklamalarda bulunan Yıldırım, mobil imzaların sabit imzalara kıyasla oldukça ucuz olduğunu, bu yüzden mobil e-imza kullanımının artması gerektiğini belirtti. Sabit e-imzaların ücretlerinin yaklaşık olarak 100TL olduğunu, sertifika veren firmaların ise mobil imzayla rekabet edebilmek ve ayakta kalabilmek için bu ücretleri tekrar değerlendirmeleri gerektiğini açıkladı