OKYANUSDA DEV DİKTÖRTGENKayıp Kıta Atlantis'in Olduğu Varsayılan Yerler İncelendi ve İlginç Bir Bulguya Ulaşıldı.

Kayıp kıta Atlantis'in olduğu varsayılan yerler incelendi ve ilginç bir bulguya ulaşıldı. İngiliz The Daily Telegraph gazetesinin haberine göre Kanarya Adaları yakınlarında, Google Ocean ile yapılan araştırma sonucunda ilginç bulgulara ualaşıldı. Okyanusun tabanında beliren izler, araştırmacıları heyecenlendırdı. Çünkü bu izler, doğal olmaktan çok uzak ve insan yapımına benziyor. Üstelik izler, tam da kayıp kıta Atlantis olduğu ileri sürülen yerde.


OKYANUS TABANI ARAŞTIRILACAK
Google Ocean'da tespit edilen kusursuz bir dikdörtgene benzeyen "gizemli" şekillerin Atlantis olabileceği tahmin ediliyor. 4 kilometre derinlikte olan dikdörtgen harita şeklinde. İyice bakıldığında ise birbiryle kesişen geniş caddeleri andıran cizgiler görülebiliyor.
Keşfin yapılmasıyla birlikte okyanus bilimciler ve jeofizikçiler araştırma için hazırlıklara başladı. KAYIP KITA ATLANTİS Atlantis, Platon'un Timaeus ve Critias kitaplarında bahsettiği efsanevi batık bir kıta ve uygarlık olarak biliniyor. Platon'a göre Atlantis, "Herkül Sütunları'nın ötesinde" yer alan, Batı Avrupa ve Afrika'nın birçok kısmını fetheden ve Solon'un zamanından 9 bin yıl önce (yaklaşık M.Ö. 9500) Atina'yı fethetmeye çalışan, ancak başarılı olamayıp bir gecede okyanusa batan bir uygarlık."

haberler.com