South Park'a vize yok
.hurriyet2008-detailbox-newslink { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;} .hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;} Göğüsler veya gaz çıkartma efektlerine ses çıkartmayan Apple, South Park'a iPhone izni vermedi

Apple, çok popüler cep telefonu iPhone ile topladığı beğeninin yanında, iPhone için uygulama sattığı online mağazası App Store'da garip tercihleri yüzünden eleştirilerin odağı olmaktan kurtulamıyor. Apple'ın "Tükan Şoray kuralları"ndan bu kez de sevilen çizgi film serisi South Park nasibini aldı. Apple, gaz çıkartma efekti uygulaması iFart'a karışmazken, göğüslerle ilgili Wooble ve iBoobs uygulamalarına kısmi sansür uyguluyor. Fakat South Park uygulamasını "potansiyel olarak saldırgan" olduğu gerekçesiyle daha baştan reddetti.
South Park çizgi filmleri potansiyel olarak saldırgan içeriklere sahip olsa da, uygulamanın sadece bölüm bilgileri, çizgi dizi ile ilgili temalar ve görseller ile istenen bölümleri izleme imkanı sunacak olması, ortada iPhone'a özel bir saldırgan içerik olmadığını ortaya koyuyor. Apple'ın bu kararını ilginç kılan diğer bir özellik ise, firmanın diğer online mağazası iTunes'da South Park kliplerini sansürsüz olarak satıyor olması.