Google, En Çok Tercih Edilen ŞirketIT Sektöründe çalışanlar arasında yapılan bir anket, teknoloji devleri arasında Google’ın açık ara çalışmak için tercih edildiğini ortaya koydu.

IT sektöründe çalışan profesyoneller arasında yapılan bir araştırma anketine göre, çalıştıkları şirketten ne kadar tatmin oldukları ve en çok hangi IT şirketlerinde çalışmayı istedikleri ölçülmeye çalışılmıştır. Bu anket için 2,091 teknoloji profesyonelleri ile mülakat yapılmış ve çoğunun teknoloji devi olan Google, Microsoft, Cisco, IBM ve HP de çalışmak istedikleri ortaya çıkmıştır. Ancak tüm bu şirketler arasında birinciliği Google açık ara ile en tercih edilen IT şirketi olarak ele geçirmiştir.
İlk 5 e giren şirketlerin tercih edilme kriterleri sırasıyla, yenilikçi olmaları, piyasadaki imajı, şirket kültürü, çalışanların sahip olduğu değerler, kariyer fırsatları, sahip oldukları iyi ürünler, endüstri lideri olmaları, yaratıcı olmaları, maaş ve diğer imkanlar, şirket misyon ve değerleri, rahat çalışma ortamı vb. olmuş.


bilisimhaber.com