Windows 7, Ocak 2009 ’da Piyasada OlacakMicrosoft, Windows 7’yi Ocak 2009’da CES ile birlikte piyasaya sürmeyi planlıyor. Zune Phone ise bu çalışmalardan dolayı henüz hazır değil.

Her yıl Ocak ayında Las Vegas’ta yapılan “Tüketici Teknoloji Fuarı” (CES) için hazırlıklarını tamamlamaya çalışan Microsoft’un bu fuarda sergileyeceği birçok ürün olacak. Microsoft’un Windows 7’yi bu fuarda sergilemeyi planladığı, ancak merakla beklenen ZunePhone’un ise bu fuara yetişmeyeceği de dedikodular arasında yer alıyor.
Tüketicilerin düşüncesine göre, Microsoft CEO’su Steve Ballmer, Windows 7’yi 2009 alışveriş sezonuna yetiştirmek için daha çok bunun üzerine yoğunlaşmış.
Microsoft henüz ZunePhone’u piyasaya sürememesine rağmen, telefonların Windows Mobile’a bağlı olarak geliştirilmesi için yoğun bir şekilde çalışıyor, telefonlar için Windows Live hizmetlerini geliştiriyor.
Ayrıca Zune hizmetine CES’den sonra Windows Mobile telefonları üzerinden ulaşılabileceği de söylentiler arasında yer alıyor.bilisimhaber.com