Donanımların geleceğine gitmeye hazır mısınız? O halde kemerlerinizi bağlayın...
Çok çekirdekli işlemciler, canavar kartlar, dev sabit diskler; Geleceğin PC donanımları ancak "enlerle" ifade edilebiliyor: Sizin için geleceğe göz atıp bilgisayar dünyasındaki hangi gelişmelerin yakında gerçeğe dönüşe(bile)ceğini göstereceğiz.
Şurası kesin: 2009, PC'ler için heyecanlı bir sene olmaya devam edecek. CeBIT'te tanıtılan birçok yenilik bunun habercisi oldu. Fakat gelecek ne getiriyor? PC donanımları bir veya iki sene sonra nasıl gözükecek? Bugün dört çekirdekli işlemciler moda iken, ertesi gün daha fazlasını sunan işlemciler çıkmaya başlıyor. Zira "daha fazla" ifadesi bilişim dünyasındaki gelişmelerin sloganı oluyor. İster ekran kartı, sabit disk ister güç kaynağı olsun her PC bileşeni bitmek bilmeyen bir evrim sürecinden geçiyor.
Ama PC ve bileşenleri tam olarak nasıl gelişiyor? Sizlere donanım üreticilerin çıkarmak üzere oldukları ürünleri göstereceğiz ve geliştirme laboratuarında bulunan bazı yeniliklerin seri üretime geçme şansının olup olmadığına karar vereceğiz. Kemerlerinizi bağlayın, çünkü sizi donanım dünyasının geleceğine götürüyoruz. Zaman yolculuğu başlasın!


hurriyet