Cepler sokakta da şarjsız kalmayacakChargeBox, cep telefonu, iPod ve BlackBerry gibi cihazlarının şarjı sokakta bitenlere 40 dakikası 2 YTL ücretle pratik bir çözüm sunuyor.


ChargeBox, kullanıcıların, evlerinin dışında, cep telefonlarını ve iPod, PDA ve BalckBerry gibi cihazlarını kolayca şarj etmelerine olanak sağlıyor.
Nokia, Sony Ericsson, Siemens, HP, Philips, Panasonic, LG, Motorola, Samsung, Sony, PSP, iPod, PDA ve BlackBerry ürünlerini, kilitli bir gözün içinde güvenli bir şekilde şarj edilmesine imkan veren ChargeBox, para ya da kontör karşılığı kullanılabiliyor. 40 dakikalık kullanım ücreti 2 YTL olan ChargeBox’ta, telefonun modeline uygun olan kutuyu seçip, telefon şarj aletine bağlanıyor ve kutu kitleniyor.
ChargeBox üniteleri, İstanbul’da bulunan Amerikan Hastanesi, Memorial Hastanesi, Dünya Göz Hastaneleri, Şifa Hastaneleri ile Akmerkez, AFM gibi alışveriş merkezleri ve bazı cafe ile restoranlarda tüketicilerin kullanımına sunuldu.
Yeni teknolojiler,elektronik cihazların işlevselliğini artırırken pil ömrünü kısaltıyor. Yapılan bir araştırma, yaşı otuzun altında cep telefonu kullanıcılarının yüzde 61’inin dışarıdayken cep telefonlarının şarjlarının bittiğini, yine aynı yaş grubundaki kullanıcıların yüzde 48’inin de şarjlarının biteceği korkusuyla telefonlarının bazı özelliklerini kullanmadıklarını gösteriyor