Ufak tefek ama Windows 7'yi sorunsuz çalıştırıyor

Doğru ayarlar ve ücretsiz yazılımlarla Windows 7 netbook'unuzu güvenilir ve etkin bir taşınabilir bilgisayara dönüştürebilirsiniz.

Eee PC 701 4G'miz testimizde Windows 7 ile oldukça iyi performans sergiledi. O kadar ki "Quake III" motorunu kullanan ücretsiz OpenArena'yı SSD diskimize yüklemeden, hızlı USB belleğimizden çalıştırdığımızda saniyede 35 kare görüntü elde edebildik.

Windows 7'nin böylesine düşük konfigürasyonlu bir bilgisayarda bile bu kadar güzel çalışması gerçekten şaşırtıcı. Eğer 600-800 MB'lık sabit disk alanı size yetecekse düşünmeden Eee PC 701'inize Windows 7'yi kurmanızı öneririz. Yolculuk sırasında ofis işlerini halletmek, internette gezinmek, video izlemek ve müzik dinlemek Windows 7'de XP'den çok daha eğlenceli. Yeni sistemin kolay kullanımı, güvenlik ve enerji tasarruf sistemleri ve ek donanımlarla uyumu da cabası.

Burada yaptığımız yüklemenin en önemli kısmı ise aslında fazlalık yüklerinden arındırılması. Ama neyse ki Windows 7'nin Vista'ya benzerliği sayesinde bu vLite ile çocuk oyuncağı.

Tabi düşük hızlı bir işlemciye ve küçük bir sistem belleğine sahip bir bilgisayarda bazı darboğazlar oluşacağını da hesaba katmalısınız. Bunun tek çözümü ise daha büyük bir bellek için yatırım yapmak. 4 GB'lık sabit disk alanı ise temel olarak yeterli. Çünkü istediğinizde bu alanı SDHC belleklerle veya hızlı USB belleklerle arttırabiliyorsunuz.

CHIP