Microsoft kabul etti: Anahtar büyük sorun!

Windows 7'nin sonu da aynı mı olacak? Orijinal Ürün Avantajları sadece sözde mi kaldı? Detaylar...

Microsoft, Windows 7'de de mi orjinalliği koruyamayacak?

Microsoft üzerinden uzun bir zaman geçmeden, Lenovo OEM aktivasyon anahtarının sızdığını onayladı.

Geçenlerde sizlere Windows 7'nin de kırılanlar arasına girdiğini bildirmiştik.

Microsoft'ta ürün orjinalliği doğrulama bölümünde yönetici olarak görev alan Alex Kochis bloğunda yazdığına göre; "Bu senenin sonlarına doğru çıkacak bilgisayarlarda yüklü olarak sunulacak ve donanım üreticilere uygun sürücü ve üretmeleri için gönderilen bir Windows 7 Ultimate RTM'in lisans anahtarında sorun çıktı. Kullanıcıları temin ederiz ki bu lisans anahtarını kullanacak hiçbir ürün piyasaya sunulmayacak."

Lisans anahtarının kopya Windows 7'ler için kullanılması büyük bir olasılık taşıyor fakat Microsoft bu lisansa ait erişimi engellemeyi düşünüyor. Böylelikle güncelleme ile bilgisayarlarını en son çıkan sorunlara karşı korumak isteyen kullanıcılara güncelleme yolu kapalı olacak.

Kochis'in belirttiğine göre Windows 7 kırılmış, kopyalanmış lisansın anahtarlarını kontrol edebilecek gelişmiş bir kapasiteye sahip. Fakat servis paketi çıkmadan bu lisans anahtarını, ISO içeriğini değiştirip entegre eden korsanlara karşı elimizden geleni yapacağız denilen blogdan bu lisans anahtarının ne kadar önemli olduğu anlaşılıyor.

CHIP