Küçük ekran laptop'lardan sıkılanlara...

Laptop'unuzun ekranı sizin için çok mu küçük? Bu ilginç çözüm sizi çok mutlu edecek...

gScreen'den dual ekranlı Spacebook

Değişik dizüstü bilgisayar tasarımlarıyla karşınıza çıkıyoruz; ama bu sefer tanıtacağımız ürünün bir benzeri yok! Lenovo W700 gibi ekstra 10 inçlik bir büyüklüğe değil, 15,4 inçlik ekstra bir ekrana sahip bu ürün çok dikkat çekecek.

Gordon Stewart'ın sahibi olduğu Alaska merkezli gScreen firması profesyonel amaçlı kullanımlar (tasarım, film düzenleme, fotoğraf düzenleme ve çift ekransız yaşayamayanlar) için çok yaratıcı ve kullanışlı bir tasarım gibi görünüyor.

Sadece kamu için değil, ayrıca ordu için üretim yapılması hususunda görüşmeleri olduğu belirtiliyor. "Bu ürünü ortaya çıkarırken çoğu kişinin böyle bir ürüne ihtiyaç duymayacağını biliyorduk; fakat şu da bir gerçek ki böyle bir imkânın olabilmesi, laptopunuzda 30 inçe yakın ekran ile çalışma yapabilme imkânınız bu ürünle gerçekleşecek." yorumunda bulundu Gordon Stewart.

Spacebook olarak adlandırılan bu ürünün özellikleri ise şöyle: Intel Core 2 Duo işlemci, 4GB Ram, Nvidia GF900M GT ekran kartı, 7200 RPM (boyutlar tercihe bağlı) hafıza ve 6-9 arasında batarya. Ayrıca DVD çalarında bulunduğu bu laptop aslında orta seviye ve üzeri için biçilmiş kaftan!

Fiyat konusunda bir açıklama yapılmadı. Ancak bu ürüne sahip olmak isteyenlerin3000 dolar altı bir rakamla karşılaşması için çalışmaların sürdüğü bilgisi elimize geçti.

CHIP