Apple'ın çok yakında satışa sunmaya hazırlandığı yeni faresi, klasik fareleri gölgede bırakacak.Teknoloji sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan ve iPhone ve Mac gibi ürünlerle dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşan Apple, yeni faresiyle de çok konuşulacağa benziyor.

Magic Mouse adını taşıyan Apple'ın yeni
bilgisayar faresi, standart farelerden oldukça farklı bir yapıda bulunuyor. Tasarımıyla oldukça şık bir görünüme sahip olan Magic Mouse, fare kontrolüne de yepyeni bir boyut kazandırıyor.

Optik ve lazer farelerden farklı olarak Magic Mouse'u yerinden oynatmanıza hiç gerek yok; zira Magic Mouse'ta kontrolü sağlamak için üzerindeki
özel pad'de parmağınızı gezdirmeniz yeterli. Diğer bir deyişle, laptoplarda bulunan "touchpad" benzeri bir kullanımı farelere taşıyan Magic Mouse, fareyi hareket ettirmeden kullanıcıların bilgisayarlarını kontrol edebilmesine olanak sağlıyor. Magic Mouse, ayrıca Bluetooth arabirimiyle çalışıyor ve kullanıcıları kablo karmaşasından kurtarıyor.

69.00 Dolarlık bir fiyat etiketiyle
ABD pazarında bu ay sonuna kadar satışa sunulacak olan ve çoklu dokunmatik arabirimiyle dikkat çeken Apple Magic Mouse, enerjisini de iki adet AA pilden alıyor.


kaynak: (Hürriyet)