Türkiye’nin bir numaralı tekila markası Olmeca, tekilanın anavatanı Meksika’ya bir kişiyi dijital elçisi olarak gönderiyor.Facebook’ta Arkadaş Arkadaş’ı Meksika’ya Yollar kampanyası kapsamında Olmeca to Mexico uygulaması ile düzenlediği yarışmanın birincisi, Türkiye’nin en iyi barmenleriyle birlikte Meksika’ya giderek Olmeca fabrikasını ziyaret edecek, gezecek, tozacak, yiyecek, içecek ve çok eğlenecek.

Olmeca to Mexico uygulamasında arkadaşlarından en çok desteği alan, yani en çok arkadaşını toplayan kişi Olmeca’nın dijital elçisi olacak.

Turist değil Olmeca’nın elçisi seçiliyor
Olmeca’nın dijital elçisinin bir de görevi olacak. Meksika’ya gidecek dijital elçi Olmeca’nın hediye ettiği I-phone’u ile yolculuğu boyunca çektiği fotoğrafları, videoları internette anında paylaşacak, facebook, twitter ve friendfeed üzerinden mesajlarını yayınlayacak.

Elini çabuk tutan Meksika uçağını yakalar!
Pernod Ricard ve Bezoone işbirliğiyle başlatılan Arkadaş, Arkadaş’ı Meksika’ya Yollar kampanyası iki aşamadan oluşuyor. ‘Ön eleme’ ve ‘Final’ bölümleri bulunan kampanyanın ilk aşaması 31 Aralık 2009 tarihinde sona eriyor. Bu tarihe kadar en çok arkadaşını davet eden 10 kişi finale kalacak.

10 Ocak tarihine kadar sürecek final bölümünde finalistleri sadece arkadaşları değil uygulamaya giren herkes destekleyebilecek. Yarışmanın birincisi Facebook ve Olmeca Golden Nights üzerinden Olmeca’nın dijital elçisi olarak ilan edilecek.

* Olmeca To Mexico uygulamasını 18 yaşında küçükler indiremez. Page'deki sayfaları görüntüleyemez, ziyaret edemez, yorum gönderemez ve ödül kazanamaz.


kaynak: ekolay.net