2009 yılı birbirinden garip olaylara sahne oldu; tabi başrolde her zamanki gibi yine Facebook vardı.


2009 yılına sosyal ağlar ile ilgili garip haberler damgasını vurdu. İşte birbirinden ilginç ve bazen de komik haberler...

Bir Alman kasabasının
internet sitesinde kazayla ***** yayınlandı.

Bir Amerikalı, mihrap önünde eşiyle evlenirken her şeyi durdurup Facebook ve Twitter'da durum güncellemesi yaptı: "Sunakta @TracyPage ile duruyorum, bir saniye önce eşim oldu! Gitmeliyim, gelini öpme zamanı"

Beyaz Saray'ın kapısını kıran iki kişi zaferlerini Facebook'ta kutladı. Dünya, 6 yaşında bir çocuğun ev yapımı bir helyum balon ile evden kaçtığına sosyal ağ haberleriyle kandı. Doktorlar, Facebook üzerinden gelen sahte hasta şikayetlerine karşı sosyal ağlar üzerinde yazılanlara inanmamaları konusunda uyarıldılar.

Hollandalı yasa koyucular parlamentoda Twitter mesajı yazdıkları için dışarı çıkartıldılar. Kanadalı bir milletvekili rakibine Twitter üzerinden hakaret ettiği için özür dilemek zorunda kaldı. İngiltere Yüksek Mahkemesi Twitter aracılığıyla bir başkasının kimliğini taklit eden kullanıcıyı uyardı.

Birleşmiş Milletler Gıda Programı, Suriye'deki Iraklı göçmenlere, dükkanlarda bozdurabilecekleri sanal yiyecek kuponları yolladı.
Amerika'da bir araştırma şoförlerin beşte birinin araç kullanırken mesaj yazdığını ya da okuduğunu ortaya koydu. Amerika'da iki pilot, kabinde dizüstünde sörf yaparken rotalarını 250 kilometre şaşırdılar.

kaynak: (Milliyet)