Görünmezlik konusunda önemli adımlar!

Görünmezlik sadece edebiyatın değil, hayatın da gerçeği olabilir: Görünmezliğin sırrı bulundu!İnsanoğlunun çok uzun zamandır hayallerini süsleyen görünmezlik konusunda bilim adamlarından iyi haber var. Görünüşe göre Çinli bilim adamları görünmezliğin sırrını çözdüler. Şangay'daki Fundam Üniversitesi'nde görev yapan bilim adamları konuyla ilgili çok önemli aşamalar kaydettiklerini açıkladılar.

Bilim adamlarının yaptıkları açıklamaya göre görünmezliğin sırrı su üzerinde yüzen, gümüş kaplanmış nano partiküllerde saklı. Yapılan açıklamada şu sözler yer alıyor: "Manyetik alanın olmadığı bir ortamda nano partiküller suyun üzerinde yüzebilir. Bu ortamda nano partiküller kendiliklerinden zincirler oluşturacak şekilde bir araya gelir ve daha kalın parçalar oluşturabilirler".

Konuyla ilgili tek sorunun bu sadece bir teori olması. Her ne kadar teorik olarak doğruluk payı olduğu yönünde çok sayıda görüş belirtilmiş olsa da, ışın yönünü değiştirerek etrafından geçmesini sağlayabilecek bu alanın şu anki teknoloji ile nasıl üretileceğinin bilinmemesi, şu an için teorinin pratiğe dönüşmesinin önündeki en büyük engel.

veteknoloji.com