Masa üzerindeki elektronik sistem ile müşteri yemek siparişi verilebilen, ekrandan mutfakta yemeğin hazırlanışı izlenilebilen, yemek hazırlanıncaya kadar oyun oynanabilen ve kredi kartıyla hesabın yine bu sistemle ödendiği akıllı masa projesi için gençler sponsor arıyor.

Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım AŞ (ANFAŞ) tarafından düzenlenen Uluslararası Konaklama, Ağırlama, İkram Sektörü Ekipmanları ve Dekorasyon İhtisas Fuarı'na katılan EGOPA Bilgisayar Limited Şirketi'nin Teknoloji ve Tasarım Geliştirme Uzmanı 26 yaşındaki Abdullah Durum, Yazılım Geliştirme Müdürü 27 yaşındaki İlker Durgun ile Şirket Müdürü Umut Şengezer'in geliştirdikleri, restoran ve otellerde hem işletmeye hem de müşteriye kolaylık ve rahatlık sağlayacak “Akıllı Masa” projesi büyük ilgi gördü.

İlker Durgun, yaptığı açıklamada, “Akıllı Masa” ile müşterinin, garson ve kasiyerle muhatap olmadığını, hem işletmeye hem de müşteriye büyük kolaylıklar sağladığını söyledi. “Akıllı Masa” üzerinde entegre olan elektronik sistem ile müşterinin restoranı inceleyebildiğine dikkati çeken Durgun, şöyle konuştu: “Müşteri masa üzerinde ekranda yemek çeşitlerini, fiyat listesini görebiliyor. Siparişlerini masa üzerindeki sistemden verebiliyor. Müşteri, Akıllı Masa'dan isterse mutfağı da izleyerek yemeklerin nasıl yapılabildiğini görebiliyor. Yemeklerin hazırlanış süresini de gördükten sonra inceleyip acil olup olmadığına bakarak yemek siparişi verebiliyor. Müşteri isterse hesabı yine “Akıllı Masa”ya kredi kartı ile ödeyebiliyor.”

Müşterinin yemek siparişini vermesinden sonra, yemeğin hazırlanış süresine kadar geçen zamanı yine ekranda tek veya çok kişi ile oyun oynayarak değerlendirebildiğine işaret eden Durgun, “Akıllı Masa” projesinin müşteriler ve işletme için de büyük kolaylıklar sağlayabileceğine dikkati çekti. Müşterinin otel çalışanlarıyla fazla muhatap olmadan tamamen elektronik ortamda işlemlerini yaptığını anlatan Durgun, Akıllı Masa için üretim aşamasına geçtiklerini bildirdi.

Akıllı Masa'yı tanıtmak amacıyla Antalya'da fuara katılmak için sponsor bulduklarını ancak daha sonra sponsorun vazgeçtiğini anlatan Durgun, “Biz de kendi olanaklarımızla fuara katıldık. Ne olursa olsun bu Akıllı Masa'nın tanıtımını yapmak istedik. Yılmadık ve fuara katıldık. Projemize çok büyük ilgi var. Şimdi projemize sponsor arıyoruz” dedi.


veteknoloji.com