Windows 8'den yeni bilgiler


MSDN blog'larında, bir Microsoft çalışanının Windows 8 ile ilgili yazdığı bir yazı apar topar kaldırıldı. Yazıda yeni işletim sistemiyle ilgili özel bilgiler bulunuyordu.

Microsoft'un MSDN blog'larında yayınlanan, Windows 8 ile ilgili bir yazı dün akşam apar topar kaldırıldı.

Adı belirtilmeyen bir Microsoft çalışanının Windows 8'den bahsettiği yazıda, yeni işletim sistemi için Windows.Next ibaresi kullanılıyordu.

Teknoloji sitesi ShiftDelete. Net'in haberine göre, kaldırılan yazıda, Windows'un bir sonraki sürümünün şimdiye kadar piyasaya sürülen Windows'lardan tamamen farklı bir yapıya sahip olacağı, alışageldiğimiz işletim sistemi anlayışının değişeceği belirtiliyordu.Bir sonraki Windows'un 2011 ya da 2012 yılında piyasaya çıkacağı söyleniyor

2012 gibi piyasada

Yayınlanan yazının siteden apar topar kaldırılması ise kafalarda soru işaretleri oluşturdu. Bunun dışında, yayınlanan yazıda söylenen ifadelerden ne kastedildiği de merak konusu oldu.

Microsoft, tahmin edilebileceği gibi konu hakkında bir açıklama yapmadı. 2011 ya da 2012 yılında çıkacağı tahmin edilen bir sonraki Windows'un ne gibi yeniliklere sahip olacağı konusunda kesin bir bilgi edinebilmek için henüz erken gibi gözüküyor.

kaynak;haber7