Sony Ericsson'dan ilginç telefonlar


Sony Ericsson, bir süredir dedikoduları dolanan akıllı telefonları hakkındaki detaylar netleşti. Firma sektöre damgasına vuracak yeni modeller geliştirmeyi hedefliyor.


Web üzerinden de canlı olarak yayınlanan bir basın duyurusu ile Sony Ericsson'un ileriye dönük adımları ve yeni cihazları hakkında önemli açıklamalar yapıldı.Firmanın fuarda da ziyaretçilere tanıtacağı cihazlar arasında, daha önce duyurulmuş ve resmiyet kazanmış akıllı telefonların yanı sıra, ilk kez gün yüzüne çıkan modeller de yer alıyor.

Ne zaman piyasaya sürüleceği adeta yılan hikâyesine dönen Sony Ericsson Xperia X10, firmanın en iddialı olduğu akıllı telefonlarından birisi.

Ancak olay bundan ibaret değil. Zira Xperia X10, iki yeni kardeşi ile birlikte geliyor. X10 mini ve X10 mini pro olarak adlandırılan cihazlar hakkında henüz çok detaylı bilgi bulunmuyor.

Ancak açıklamalardan anlaşılan, bu iki modelin aynı sistemin kırpılmış donanıma ve farklı dış görünümlere sahip versiyonlar olacağı yönünde.Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre, X10 Mini daha küçük boyutlarda ve sadece dokunmatik ekrana sahipken, X10 Mini Pro, küçük boyutunun yanı sıra yatay açılır bir QWERTY klavyeye de sahip.

Tanıtımda rol alan bir başka model de Sony Ericsson Vivaz. Ancak burada dikkat çeken bir başka nokta Vivaz'ın da kardeşi ile birlikte gelecek olması. Vivaz Pro olarak adlandırılan model, X10 Mini Pro'da olduğu gibi yatay açılır QWERTY klavyeye sahip.kaynak;haber7