İnternet devi Google, yoluna taş koyan ilginç rakibine tam yumruğu vuracaktı ki...

Google dünyanın bir numaralı arama motoru. Sağladığı kolaylıklar , sunduğu başarılı arama sonuçları ile bu unvanı fazlasıyla hak ediyor. Fakat herkes Google'dan aynı ölçüde memnun değil. Çünkü Google özellikle son 3 yıldır, kullanıcılarının bilgilerini toplamak konusunda biraz daha agresif davranmaya başladı. 3 yıl önce duyurduğu "evrensel arama" özelliği ile birlikte artık Gmail hesabınızla arama sonuçlarınızı karşılaştırarak hem aramaları, hem de size gösterilecek reklamları daha fazla kişiselleştirmeye başladı. Tabi bu durumdan rahatsız olmayanlar da yok değil.
Scroogle ise Google sonuçlarını, Google'a hakkınızda tek bir bilgi bile vermeden görüntülemenizi sağlayan alterantif bir arama motoru. Scroogle üzerinde yaptığınız aramaları Google üzerinden yapıyor ama sizin bilgilerinizi filtreleyerek Google'a istediği bilgileri vermiyor.
Google ve Scroogle'ın arasının pek iyi olmadığını herhalde tahmin edersiniz. İnternet devi, Scroogle'a en sert yumruğunu geçtiğimiz gün vurmak istedi, ama sonrasında yaşananlar pek de beklendiği gibi olmadı.
Ancak ne olduysa geçtiğimiz gün oldu. Google'ın yaptığı son değişikliklerden sonra Scroogle kullanılmaz hale geldi. Scroogle'ın kurucusu Daniel Brandt, konuyla ilgili Google'dan yardım istediğini ama henüz bir yanıt alamadığını söyleyerek durumun zorluğundan yakındı.
Neyse ki sonunda yardım geldi ama beklenen yerden değil. Google hala Brandt'ın ısrarlı e-postalarına yanıt vermiyor. Ama Scroogle'ın üç müdavimi yardım ellerini uzattılar ve Scroogle'ın daha önceden kullandığı ama Google'ın değiştirdiği adresi bularak Brandt'a ilettiler. Böylece Scroogle eski haline geri döndü. Google'dan ise hala bir yorum gelmiş değil...

yorumla.net