Samsung, akıllı telefon pazarındaki en iddialı modellerinden Galaxy 3 ve Galaxy 5’i satışa sunduğunu açıkladı. Galaxy 3 ve Galaxy 5, Temmuz ayında Avrupa ve Asya pazarına sunulacak.


Android 2.1 işletim sistemine ve TouchWiz 3.0 arayüzüne sahip Samsung Galaxy 3, gelişmiş sosyal ağ özellikleriyle doğrudan, kullanıcıların sosyal yaşamlarına entegre olabilecek bir yapı içeriyor. Galaxy 3’ün en çarpıcı özelliklerinden biri olan Sosyal Merkez (Social Hub) sayesinde kullanıcılar, tek bir rehber aracılığıyla arkadaşlarının sosyal ağ hesaplarına erişebiliyor ve kesintisiz bağlantı kurabiliyor. Galaxy 3 kullanıcıları Facebook, MySpace ve Twitter’daki arkadaşlarıyla tek bir platform üzerinden istedikleri her yerde ve her zaman iletişime geçebiliyor. Sosyal Merkez özelliği aynı zamanda entegre medya tarayıcısı sayesinde fotoğraf yükleme ve düzenlemenin yanı sıra Twitter, Facebook ve Picasa’da paylaşmaya ya da dijital fotoğraf albümü oluşturmaya olanak tanıyor.

Galaxy 3’ün zenginleştirilmiş medya deneyimi, Google’ın mobil uygulamaları ile desteklenerek daha da kuvvetleniyor. Galaxy 3; sesli Google arama, Google Maps, Gmail, YouTube, Google Talk ve Android Market gibi bütün Google servislerini kullanıcıların hizmetine sunuyor. Arttırılmış Gerçeklik özelliği sayesinde Galaxy 3 kullanıcıların, merak ettikleri yerlerin gerçek görünüşlerine ve bilgilerine bir tıkla erişebilmelerine imkan tanıyor. Galaxy 3, Google Maps aracılığıyla öğrenilmek istenen yere doğru tutulduğunda sinema saatleri, mekânın tarihçesi gibi bilgileri anında bildiriyor.


chip.com.tr