Sony çarşamba günü yaptığı açıklamada yaklaşık 535,000 adet Vaio laptop’u aşırı ısınma problemleri nedeniyle tamir etmek için toplamayı planladığını belirtti.

Şirket yetkilileri, bazı ünitelerin şeklini değiştiren, aşırı ısı yaratan sıcaklık kontrol sistemi’nde bir hata olduğunu belirtti
Her ne kadar Sony Vaio Laptop hakkında böylesi bir problem şikayetini Japonya içinden almasada, aşırı ısınma ve bunun neden olduğu bazı parçaların formunun bozulması ile ilgili Japonya dışındaki bazı ülkelerden 39 şikayet aldı. Şirket ayrıca aşırı ısının toplanmasının deri yanıkları’na neden olabileceğinide vurguladı ama bu konuda henüz herhangi bir şikayet gelmedi. Toplanma işlemi Amerikada yaklaşık 259,000, Avrupada 103,000 ve Asyada 120,000 ve Japonyada 52,000 Laptopu kapsıyor.

Vaios laptoplar, bu yılın ocak ayında satışına başlanan F ve C serisinide kapsıyor. Vaios Laptopu olup’da tamir kapsamına sahip kullanıcılar Sony’i arayıp tamir için laptopunu almalarını veya ısı hatasını düzelten bir yazılım güncellemesi’ni tercih edebilirler.


Kaynak : bilisimhaber