+ Konu Cevapla
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Facebook kapatılacak mı ? Facebook Kapatılmalı mı ? Facebook Kapatıldı mı ?

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Bilişim ve İnternet Dünyasi Forumunda Bulunan  Facebook kapatılacak mı ? Facebook Kapatılmalı mı ? Facebook Kapatıldı mı ? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Aranan Üye Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2010
  Mesajlar
  1.510
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  42345006

  Tanımlı Facebook kapatılacak mı ? Facebook Kapatılmalı mı ? Facebook Kapatıldı mı ?

  Facebook kapatılacak mı ? Facebook Kapatılmalı mı ? Facebook Kapatıldı mı ?
  TİB Başkanı Şimşek, Facebook’ta CHP liderine hakaret edildiği gerekçesiyle verilen kararın erişim engellemeyle ilgisi olmadığını söyledi.
  Sosyal paylaşım sitesi Facebook için Atatürk ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na hakaret içeren gruplar nedeniyle alınan kapatma kararları var. Ayrıca devam eden birçok dava da var.

  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Fethi Şimşek, Türkiye'de 22.5 milyona yakın kullanıcısının merak ettiği “Facebook kapatılacak mı?” sorusuna bir televizyon kanalında yanıt verdi.

  Fethi Şimşek, şöyle konuştu:

  “İki konunu altını çizmek isetirim; hiç kimsenin başkasının aleyhine internet veya başka ortamlarda hakaret içiren sözler söylemesi, hakaret etmesi tasvip edilemez, hiçbir şekilde korunamaz. Hiç kimse hukukun üstünde değildir. Mahkemelerden verilen kararların kesinlikle uygulanması gerekir. Uygulamama gibi lüks yoktur.

  5651 Nolu Yasa’nın 'erişim engelleme ve içerik çıkarmalar'la ilgili iki maddesi vardır: 8 ve 9. maddeler.

  8. Madde’de katalog suçları sınırlı olarak sayılmış, TİB’e bağlı İnternet Daire Başkanlığı’na verilen erişim engelleme görevleri arasında ceza mahkemelerinden verilmesi gereken erişim engelleme kararının, İletişim Başkanlığı'ndan erişim engellemesinin yapılması hüküm altına alınmıştır.

  9. Madde’de ise internetteki herhangi bir içerik nedeniyle, haklarının ihlal edildiğini iddia eden kişi, içerik sağlayıcıya buna ulaşamaması durumunda yer sağlayıcıya başvurarak kendisi hakkındaki içeriğin yayından kaldırılmasını, hazırladığı cevabı bir hafta süreyle internet üzerinde yayımlanmasını isteyebilir. Bu isteği yerine getirilmezse Sulh Ceza Mahkemesi’ne başvurabilir. Hapis cezaları da verilebilir.

  Eğer 8. Madde'deki katalog suçları kapsamında bir içerik barındırır, TİB tarafından yapılan uyarılara rağmen sözkonusu içerik kaldırmaz, mahkemede erişim engelleme kararı verilirse elbette erişim engellenebilir.

  Ama Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olayında katalog suçlarıyla ilgili bir durum yok. Sayın Kılıçdaroğlu’yla ilgili hakaret suçunun erişim engellemeyle herhangi bir ilgisi yok.

  Facebook’un kapatılması ancak katolog suçları ile ilgili bir içerik barındırırsa olabilir. Uyarıya rağmen içerik kaldırılmaz, mahkeme de erişim engelleme kararı verilirse erişim engellenebilir.”
  haberturk

 2. #2
  ÇEVRİMDIŞI ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2009
  Mesajlar
  7.506
  Tecrübe Puanı
  107374867

  Tanımlı Facebook her an kapatilabilir


  BTK Başkanı Tayfun Acarer, "Facebook'la ilgili bir risk söz konusu" dedi. Facebook'un Türkiye'deki geleceği tehlikeye girdi.


  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, Ar-Ge ve yerli ürün kullanımı konusunda Alcatel, Cisco, Ericsson, Motorola, Siemens gibi dünya markası olmuş tedarikçilerin de büyük işletmecilerin hassasiyetine katılmalarının zamanının geldiğini belirterek, “Ekosistemlerindeki küçük ve orta ölçekli işletmelerin bilgi ve ürünlerini kendi adlarını kullanarak dünyada pazarladıkları takdirde, hem bu firmalar hem kendileri hem Türkiye kazanacak” dedi.
  Acarer, “Bilişim Zirvesi'10”un açılış töreninde yaptığı konuşmada, sektörde her geçen gün yeni olanaklar sunabilecek teknolojik gelişmelerin ortaya çıktığını, Ar-Ge faaliyetleri ve Ar-Ge elemanı yetiştirmede önemli düzenlemelerin yapıldığını ifade etti. Bugün gelinen noktada bu konunun artık Türkiye'de ortak bir konsensüs noktası haline geldiğini bildiren Acarer, ilgili kuruluşların tepe yöneticilerinin, bu şartları azami ölçüde yerine getirmek için çok kararlı olduklarını kaydetti.
  Türkiye'de Ar-Ge elemanı çalıştırma, yazılım ve donanımda yerli ürün kullanmanın asıl faydalarının 5-10 sene sonra görüleceğini belirten Acarer, şöyle devam etti:
  “İnanıyorum ki bundan böyle acil muhabere sistemi gibi ulusal çapta yapılacak ihalelerde, makul ölçüde olmak üzere yerli üretim ve Ar-Ge koşulları hep olacak. Sektördeki küçük ve orta ölçekli firmalar, bundan sonra yapılacak bu tür ihalelerden hep kazançlı çıkacaktır. Acil muhabere Türkiye'de gerekli, ancak Türkiye'de farklı kuruluşlar kendi altyapılarına sahip olmak istiyorlar. Bunun iki sakıncası var. Birincisi zaten bunun için tesis edilen bant teknik olarak bütün firmaların ayrı ayrı altyapı kurmaları için elverişli değil. İki, kendi altyapılarını kurmak isteyen 7-8 çok büyük kuruluş var. Ayrı ayrı altyapılar kurulduğunda, bunlar birbirleriyle dahi görüşemeyecek hale gelecekler.”
  Acarer, Türkiye'de Ar-Ge ve yerli ürün kullanımının gelişimi konusunda ise şunları kaydetti:
  “Ar-Ge ve yerli ürün kullanımı konusunda Türkiye'de büyük işler yapan, bölge ülkelerine doğru açılan ve büyük sermayelere sahip tedarikçilerin, adlarını da vereyim Alcatel, Cisco, Ericsson, Motorola, Siemens ve benzeri dünya markası olmuş tedarikçilerin de büyük işletmecilerimizin bu hassasiyetine katılmalarının zamanı geldi diyorum. Bu tedarikçiler ekosistemlerindeki küçük ve orta ölçekli işletmelerin bilgi ve ürünlerini kendi adlarını kullanarak dünyada pazarladıkları takdirde hem bu firmalar hem kendileri hem Türkiye kazanacak. Bunlar sayesinde küçük ve orta ölçekli işletmelerimiz kendi ürünlerini çok daha rahat ve güzel koşullarla pazarlayabilirler.”

  “SEKTÖRDEKİ İVMENİN ÇIĞ ETKİSİNE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ...”

  Düzenlemelerin zamanında ve ihtiyaçları karşılayacak şekilde yapılmaması durumunda ciddi bir kaos ortamı ve haksız rekabetin ortaya çıkacağını, bu nedenle ilgili STK'larla yürüttükleri standardizasyon ve sertifikasyon çalışmalarına büyük önem verdiğini bildiren Acarer, personel belgelendirilmesi konusunda da çok acil düzenlemeler yapılması gerektiğini söyledi.
  Gelecek yılın Mart ayında Hannover'de düzenlenecek Cebit Fuarı'nda Türkiye'nin partner ülke olarak seçildiğini anımsatan Acarer, büyük STK'ların her türlü olanağı zorlayarak bu fuara katılmakta zorlanan küçük ölçekli işletmelere destek olacaklarına inancını dile getirdi.
  Acarer, sektördeki ivmenin çığ etkisine dönüştürülebilmesi için önem arz eden unsurları “bilgi teknolojileri ve iletişim sektöründeki ürünlerin özellikle yazılım ürünlerinin ihracat teşviklerinden yararlanabilmesi için bu ürünlerin hizmet yerine sanayi ürünleri olarak kabul edilmesi, üniversitelerin bünyelerinde bulunan teknoparkları sadece rant amaçlı değil verecekleri bilimsel katkılarla desteklemeleri, savunma sanayii, finans ve sağlık sektörlerinde bilgi teknolojilerine yönelik proje ve ihalelerde, ihale sorumlularının mevcut işletmelerin bu ihale ve projelerde yer almaları için çaba sarf etmeleri” olarak sıraladı.
  Türkiye'de 3 mobil operatörün de çok iyi teknik altyapılara sahip olduğunu ve yatırımlarını sürdürdüğünü söyleyen Acarer, bu operatörlerin de haksız yere eleştirilildiklerini savundu.

  İNTERNET SİTELERİNE ERİŞİMİN ENGELLENMESİ

  Bazı internet sitelerine erişimin engellenmesi konusuna da değinen BTK Başkanı Tayfun Acarer, internet konusunda Türkiye'de yapılan haberlerin “kamuoyunu çarpıttığını” belirterek, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın yürütme organı olarak kendilerinden internet sitelerinin kapatılmaması konusunda ekstra çaba sarf etmelerini istediğini kaydetti.
  Acarer, sözlerini şöyle sürdürdü:
  “Yürütme organı, kamu görevlileri işleri yürütür, alınan mahkeme kararını yorumlayamaz. Facebook'la ilgili bir risk söz konusu. İnternet Başkanlığındaki arkadaşlarımız mahkeme kararlarına ekstra çaba sarf ederek, Facebook'la sürekli iletişime geçerek, burada Youtube benzeri bir sorunun çıkmamasına azami gayret gösteriyorlar. Ama maalesef yansıyan haberlere baktığımızda 'BTK, Facebook'u da kapatacak'.
  Bu konuda herkesin bu olayın, sorunun özünü çözebilmemiz için sağlıklı değerlendirme yapması lazım. Sorun nereden kaynaklanıyor, önce bunu tespit edeceğiz. Sonra nasıl çözülür ona bakacağız. Eğer 'Facebook'u da kapatacaklar' gibi ucuz eleştirilere giderseniz, bu sorun dün Youtube'da vardı, devam ediyor; yarın başka sitelerde de olur.”

  “BİZİM DE BU YENİ DÜNYAYA HAZIRLANMAMIZ LAZIM”

  Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv de bilişim sektörünün sunduğu fırsatlara işaret ederek, “Hangi sektörde performans 18 ayda ikiye katlanır? Bu kadar değişim olunca hem insanlar hem şirketler için, farklılaşmak için çok büyük kaynaklar bulunuyor” dedi.
  Bundan 2-3 sene önce dünya ekonomik krize girerken bu tür toplantılara gelindiğinde biraz kuşkulu olunduğunu fakat bugün Türkiye'nin ilk 6 ayda yüzde 10'un üzerindeki büyümeyle diğer ülkelerin gıpta ettiği bir başarı haline geldiğini ve krizden çıkan ilk ülke olarak dikkat çektiğini söyleyen Ciliv, “Bunun yanında, teknoloji dünyası, altyapısı olarak, Türkiye'deki diğer sektörleri etkileyecek, onların farklılaşmasına imkan katacak sektör olarak dünyadaki diğer ülkelerle karşılaştırdığımızda çok iyi bir yerde olduğumuzu düşünüyorum. Sektörde çok çetin rekabet olduğunu biliyorum, ama bu rekabet ile Türkiye'nin gurur duyacağı bütün sektörlerin değer çıkaracağı bir ortamı yarattığımızı düşünüyorum” diye konuştu.
  Bugün 5 milyardan fazla insanın cep telefonlarıyla birbirine bağlı olduğunu belirten Ciliv, 3G ile bunun ince bir tel olmaktan çıktığını, çok daha zengin, verilerin hızla aktığı bir döneme geçildiğini kaydetti.
  Intel'e göre gelecek dönemde insanların yanı sıra cihazlarda da kullanımla birlikte 50 milyarın üzerinde sim kartın birbiriyle haberleşiyor hale geleceğini ifade eden Ciliv, “Bizim de bu yeni dünyaya, yeni oyuna hazırlanmamız lazım. Türkiye olarak iyi bir konumda olduğumuzu düşünüyorum. Turkcell olarak artık abone sayımıza çok az bakıyoruz. Müşterimizi kullanıcı deneyimi açısından maksimum seviyede tutabiliyor muyuz, çözümü müşteriye ulaştırabiliyor muyuz, onlara bakıyoruz” dedi.

  BİLİŞİM ZİRVESİ

  “Oyun Yeniden Başlıyor” temasıyla gerçekleştirilen zirvenin ilk gününde, panel ve sunumların yanı sıra “Doğa İçin Çal” müzik dinletileri ve Manuel Reina&Bato Tato flamenko dans gösterisi de gerçekleştirildi.
  Bu yıl Türkiye'nin yanı sıra Orta Doğu, Türk Cumhuriyetleri ve Balkan ülkelerinden de katılımcıların ağırlandığı zirvede 21. yüzyılın ikinci on yılına ilişkin stratejiler ve öngörüler ele alındı.

  haberaktuel

 3. #3
  ÇEVRİMDIŞI ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2009
  Mesajlar
  7.506
  Tecrübe Puanı
  107374867

  Tanımlı Ce: Facebook kapatılacak mı ? Facebook Kapatılmalı mı ? Facebook Kapatıldı mı ?

  Facebook.com hakkında 30 kapatma kararı var


  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Facebook hakkında 30 tane kapatma kararı olduğunu açıkladı.

  Bakan Yıldırım, "Olayı sadece bir paylaşım sitesinin kapatılması gibi basite indirgemek doğru değil. İşin arkaplanına bakmanız lazım. Arka planında 30 tane kapatma kararı var. Bu kapatma kararına karşı, bu paylaşım sitesi hiçbir girişimde bulunmamış." diye konuştu

  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, CeBIT Bilişim Eurasia 2010 kapsamında Ekonomi Gazetecileri Derneği'nin düzenlediği KOBİ'ler, İletişim ve Bilişim konulu panele katıldı. Panelde yaptığı konuşmanın ardından gazetecilerin sorularını yantlayan Yıldırım, Youtube'den sonra Facebook'un da kapatılmasının gündeme gelmesi ile ilgili konşutu.

  Konuşmasında Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğuna vurgu yapan Bakan Yıldırım yargının kararlarına yürütmenin müdahale etmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

  Bakan Yıldırım: "Olayı sadece bir paylaşım sitesinin kapatılması gibi basite indirgemek doğru değil. İşin arkaplanına bakmanız lazım. Arka planında 30 tane kapatma kararı var. Bu kapatma kararına karşı, bu paylaşım sitesi hiçbir girişimde bulunmamış. Bir üst mahkemeye gitmemiş. Gelip idareyle konuşup çözüm cihetine gitmemiş. Başka ülkelerde yaptığı, uyduğu, tabi olduğu kanunları Türkiye'de yok saymış. Burası bir hukuk devleti. Burada hukuk herkes için işler. Yabancı, yerli farketmez. Bir Türkiyeşirketi hangi hukuk sistemine tabiyse, burada hizmet veren, alışveriş yapan, parakazanan, yurt dışında bir şirket de olsa aynı hukuk sistemine tabi. Bizim istediğimiz çifte standart uygulanmamasıdır. İsrail'de, Almanya'da, Brezilya'dabaşka davranacaksınız, onların dediklerini yapacaksınız, Türkiye'ye gelince 'Ben yapmam' diyeceksiniz. Türk halkı bunu kabul etmez." diyerek bir samimiyetsizlik gördüğünü dile getirdi.

  MİLLİYET

 4. #4
  Aranan Üye Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2010
  Mesajlar
  1.510
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  42345006

  Tanımlı Ce: Facebook kapatılacak mı ? Facebook Kapatılmalı mı ? Facebook Kapatıldı mı ?

  Olmaz diye birşey yok. Aniden facebok kapandı diye bir haberde görebiliriz.

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 06-02-2012, 17:32
 2. Facebook Açılmıyor, Facebook Neden açılmıyor
  By Kayıtsız in forum Sorun Cevaplayalım
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 12-17-2010, 21:00
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-15-2010, 07:01
 4. Facebook:D
  By Blue_Girl_95 in forum Komik Resimler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 12-18-2009, 18:47
 5. Facebook'ta son 3 gün!
  By dreams in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 06-11-2009, 14:44

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375