Kaynak: shiftdelete / Tarih/Saat: 09 Ekim 2010, 19:21:08 / Link : www.shiftdelete.net
Açık kaynak kodlu özgür tarayıcı Firefox'ta en çok kullanılan eklentileri görmek ister misiniz? Listenizde bu eklentiler yoksa zaman kaybetmeden indirin, kurun ve kullanın.

Tarayıcılar, hayatımızı kolaylaştıran web servislerine bizi ulaştırmak için gerekli özellikleri bulundursa da ilk indirdiğiniz halleri asla yeterli gelmeyecektir.

Zaman kazanmak ve işlemleri daha da kolaylaştırmak için sunulan eklentiler arasında en çok kullanılanları bir araya getirdik.

İndirirken Dikkat!

Listeye geçmeden önce, bu eklentilerin Mozilla'nın resmi sitesinden indirmeniz gerektiğini, yazıda hazırladığımız bağlantıların da bu şekilde olduğunu hatırlatalım.

Aksi durumda, yabancı kaynaklardan yükleyeceğiniz eklentiler, başınıza bela olabilir.

Reklamları Engellemek İsteyenlere Adblock Plus

Web sitesi sahipleri tarafından hiç istenmeyen bir eklenti olsa da, kullanıcıların en fazla indirdiği eklentiler arasında Adblock Plus yer alıyor. Bu eklenti, sitelerde bulunan reklamları kaynağında engelliyor.

Bazı siteler, reklamsız daha güzel gelebilir.

Bir hatırlatma yapmakta fayda var. Sizlere hizmet veren sitelerin büyük kısmı, idamesini reklamlardan karşılıyor. O nedenle destek olmak istediğiniz sitelerde bu eklentiyi kolayca yeniden düzenleyebiliyorsunuz.

Eklentiyi indirmek için buraya tıklayın.

Videoları İndirmek İçin Tek Tıklama Yeter

Web sitelerinde izlemekte olduğunuz videoları indirmek istediğinizde saçma sapan kodlarla uğraşmak yerine tek tıklamada bu işi halletmeye ne dersiniz?

Videoları kolayca kaydetmek, size çok zaman kazandracaktır.

Facebook da dahil olmak üzere tüm sitelerde iş gören bu eklentinin adı Video DownloadHelper.

Eklentiyi indirmek için buraya tıklayın.

Firefox'ta Taşınmak Çok Kolay

Sık ziyaret ettiğiniz siteler, kayıtlı olan parolalar ve daha birçok deneyim. Hepsi o anda kullanmakta olduğunuz Firefox'ta.

Peki başka bir bilgisayara taşınmak gerektiğinde veya mobil cihazınız üzerinden de bu verilere ulaşmak istediğinizde ne yapacaksınız?

Bu adreslerin uzun zamanda biriktiğini unutmayın.

Hemen söyleyelim; yapmanız gereken tek şey Firefox Sync eklentisini kullanarak eşitlemek.

Eklentiyi indirmek için buraya tıklayın.

Script İstemeyenlere NoScript

Web sitelerinde bulunan Script'ler, uygulamaların çalışması ve size daha fazla yardımcı olabilmek için kullanılan araçlar arasında yer alıyor.

Ancak, bu Script'ler bazen de kötü niyetli kişilerin elinde silaha dönüşebiliyor.

Script engellemek bazen sizi çok uğraştırabilir.

Sağlam bir güvenlik yazılımınız yoksa ve paranoyaklığa yakın seviyede güvenlik tehdidi yaşadığınızı hissediyorsanız bu eklentiyi kullanmakta fayda var.

Eklentiyi indirmek için buraya tıklayın.

Her Şeyi İndirmek için FlashGot Yeter

O anda dolaşmakta olduğunuz sayfadaki tüm resimleri veya sayfa içerisinde yer alan linklerin hedeflediği tüm dosyaları indirmek için tek tıklama yeter desek ne düşünürdünüz?

FlashGot eklentisi, FlashGet kurulu olan bilgisayarlarda bunu rahatlıkla yapabiliyor.

Üstelik, bu linkler arasında Rapidshare ve Hotfile gibi popüler dosya paylaşım hizmetleri de mevcut.

Eklentiyi indirmek için buraya tıklayın.
Webmaster'ın Dostu: FireBug

Bir web tasarımcıysanız veya kendinizi bu alanda geliştirmek istiyorsanız, izlediğiniz web sitesi üzerinde anlık değişiklikler yapmak, CSS ve HTML dosyaları üzerindeki kaynak kodları incelemek, size epey deneyim kazandıracaktır.

Tüm bunları FireBug ile yapmak mümkün.

Eklentiyi indirmek için buraya tıklayın.

Tarayıcınıza 3 Boyut Getirin: FoxTab

Windows Vista ile gelen Windows 7 ile devam eden Aero arabiriminde, pencereler arasında yaptığınız geçişlerden etkilendiyseniz, aynı gaza Firefox sekmeleri arasında da devam edebilirsiniz.

Ctrl+Tab ile değiştirdiğiniz sekmeler, gözünüze epey şık görünecektir.

Eklentiyi indirmek için buraya tıklayın.

Haber Alarmı

İhlassondakika.com siz kıymetli okuyucuları için geliştirmiş olduğu yeni Haber Alarmı'nı hizmete sundu. Yenilenen haber alarmında Günlük Gazetelere, Günün gelişmelerine, sitede yayınlanan tüm haberlerle birlikte o günkü gazete başlıklarına ve multimedya başlığı altında günün video ve fotoğraflarına ulaşmanızın yanı sıra gündelik hayatta ihtiyaç duyulabilecek önemli linklere yer verdi.

İhlassondakika.com Haber Alarmını kullanmaya başlamak için tıklayınız...