İPad engelliler için umut kapısı oldu
iPad şimdi de otistik çocukların eğitiminde ve ileri derecede engelli kişiler tarafından kullanabildiği için revaçta.

İlerleyen teknoloji hayatmızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Ancak masaüstü bilgisayarlar ve laptoplar ince motor hareketlerini yapmakta zorlanan ileri derecede engelliler için uygun değil. Fakat iPad'ler dokunmatik ekran ve uygulamaları sayesinde özellikle engelliler arasında rağbet gören bir alternatif oldu.
Piyasaya çıkışından bu yana büyük yankı uyandıran iPad'ler , Amerika'da engelli terapilerinde kullanılıyor. Örneğin yazılı bir metni sözlüye çeviren uygulama sayesinde konuşma yeteneğini kaybetmiş birçok hastaya kendini ifade edebilme şansına kavuşuyor.
Ayrıca otistik çocukların ebeveynleri de iPad uygulamalarını günlük hayatlarını idame ettirmeleri için gerekli yetenekleri öğretmek için kullanıyor. Örneğin, dişlerini fırçalamak ya da insanlarla daha iyi iletişim kurmayı öğretmek için aileler iPad'den faydalanıyor.
iPad'in tercih edilmesinin bir başka nedeni de engelliler için özel olarak geliştirilmiş okuma, yazma ve konuşmaya yardımcı diğer elektronik cihazlardan daha ucuz olması .

ZAMAN