Dünyada ilk 3G ödülü Turkcell'in


Sektörünün önde gelen firmalarından Turkcell, 3G tanıtım kampanyası ile Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından 'En İyi Servis Lansmanı' kategorisinde Altın Dünya ödülüne layık görüldü.
Londra'da yer alan tarihî Merchant Taylors' Hall'da yapılan törende IPRA Başkanı Elizabeth Ananto tarafından takdim edilen dünyanın ilk 3G ödülünü Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler aldı. Öztürkler, ödülle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

"Halkla ilişkiler alanında dünyanın en saygın kuruluşlarından biri olan IPRA'dan 3G teknolojisinin Türkiye tanıtımı dolayısıyla ödül almak bizi gururlandırdı. Rekabetin çok yoğun görüldüğü telekom sektöründe daima en gelişmiş ve yenilikçi teknolojilerin peşinden giden Turkcell'in 3G'yi ülkemize getirmekle ne kadar doğru bir karar verdiğini bir yıl içerisinde açıkça gördük. Tanıtım esnasında elimizdeki ürünün değerini görebilmiş ve iletişim hedeflerimizi doğru tanımlayabilmiş olmamız, başarımızın anahtarı oldu. Tüm bunlara sıkı bir takım ruhu da eklenince, başarımızı Altın Dünya ödülüyle taçlandırma onuru yaşadık.

Kurumsal İletişim ekibimize lansman sürecinde sergiledikleri özverili çalışma nedeniyle bu vesileyle bir kez daha teşekkür etmek isterim. Bu değerli ödül, bundan sonraki çalışmalarımız için motivasyon kaynağı olacaktır."

TURKCELL 3G'NİN SERÜVENİ

2009 Temmuz ayında toplum hayatına giren 3G için Turkcell, tanıtım faaliyetlerine aylar öncesinden başladı. İletişim çalışmalarının temel amacı toplumun tüm kesimlerine değerek bu teknolojinin faydalarını, toplum, kurumlar ve bireyler için yaratacağı değeri anlatmaktı. Bu amaçla, kamuoyunu aydınlatmada önemli bir rolü olan gazetecileri yeni teknoloji hakkında bilgilendirmek amacıyla '3G Perşembe Akşamları' adıyla toplantılar yapıldı.

3G Tanıtım Toplantısı, 3G Partisi, 3G'nin hayatımıza girdiği ilk gün olan 30 Temmuz'da günlük gazeteler için farklı illerde tertip edilen 3G'li Yazı İşleri Toplantıları, 3G Beyoğlu Sokak Şenlikleri, TV özel haber ve mülakatlar başta olmak üzere toplam 5 ana iletişim platformu üzerinden yoğun ve etkili bir medya iletişimine imza atıldı. Başarılı tanıtımlar sonucunda ilk 3 ayda 3G'ye geçen Turkcell müşterilerinin sayısı 3 milyona çıktı.

Turkcell 2008 yılında IPRA'da 'Finansal Servisler ve Yatırımcı İlişkileri' kategorisinde 'Şirket Performansını Değere Çevirme' projesiyle, 2007 yılında ise 'Çalışan İlişkileri' kategorisinde, 'Turkcell Gönüllüleri Hayat Ormanı' projesi tanıtımıyla ödül almıştı.

3G'YE GOLDEN DRUM'DAN DA ÖDÜL GELMİŞTİ

2009 yılındaki 3G tanıtımı ile IPRA tarafından Altın Dünya ödülüne layık görülen Turkcell, 3G'nin 1. yıldönümünde başarılı bir kampanyaya daha imza attı. Kurumsal İletişim Bölümü geçtiğimiz günlerde önemli bir bölümü Avrupa'dan olmak üzere toplam 38 ülkeden projelerin yer aldığı Golden Drum Uluslararası Reklam ve PR Festivali'nde 'En İyi Kurumsal PR' ve 'En İyi PR Ekibi' ödüllerine değer bulunurken Etkinlik Organizasyon Bölümü de 'En İyi PR Etkinliği' dalında birinci olarak Golden Drum almaya hak kazandı.

Cihan