World Of Warcraft Cataclysm anında tükendi


Milyonların büyük sabırsızlıkla beklediği World of Warcraft Cataclysm dünya ile aynı anda Türkiye'de satışa sunulduğu. Meraklıların hücumuna uğrayan oyun, daha ilk dakikalarda tükendi.

Dünyada 12 milyondan fazla satarak oyun dünyasının rekorlarını alt üst eden World Of Warcraft, yeni genişleme paketi World Of Warcraft Cataclysm ile PC oyunlarının kaderini yazmak için geri geldi.
Oyunun özel versiyonu tüm noktalarda ilk dakikalarda tükenirken, oyuncuların oluşturduğu uzun kuyruklarda heyecanlı saatler yaşandı.
Dünya'nın en popüler abonelik tabanlı devasa online rol yapma oyunu World of Warcraft'ın üçüncü genişleme paketi olan World Of Warcraft Cataclym 06 Aralık tarihinde saat 24:00'da yedi farklı ilde yapılan gece açılışları ile oyuncularla buluştu. Aral tarafından severleri ile buluşturulan World Of Warcraft Cataclysm, en hızlı satan PC oyunu rekorunu koruyacağının sinyallerini verdi.
World of Warcraft serisinin ilk genişleme paketi "Burning Crusade" ilk gecede 2,4 milyon satış ile dünyanın en hızlı satan ikinci, ikinci genişleme paketi olan "Wrath of lich King" ise ilk gecede 2,8 milyon satış ile dünyanın en hızlı satan oyunu olmuş ve satış rekorlarını altüst etmişti.
World Of Warcraft serisindeki tüm eklenti paketlerini dünya ile aynı anda pazara sunduklarının altını çizen Aral Genel Müdürü Ömer Faruk Demir, "gönül isterdi ki oyunun çıkış günü gibi fiyatı da dünya ile aynı olsun. Fiyat politikasında dünya ile yakın rakamlara ulaştık, bir sonraki hedefimiz ürünleri dünya ile aynı günde ve aynı fiyattan tüketiciye sunmak. Hatta uzun dönemde 'Türkçe' *** için çalışıyoruz" diye konuştu.
World Of Warcraft Cataclysm'in 06 Aralık saat 24: 00'da satışa sunulduğu noktalar;
İstanbul
Bimeks Metrocity Teknoport, Bimeks Pendik Neomarine Teknoport, Bimeks Yeşilköy Teknoport, D&R Erenköy, D&R Etiler, D&R Kanyon, Electroworld Bostancı, Electroworld Capacity, Electroworld Viaport, Mediamarkt Beylikdüzü, Mediamarkt Ümraniye, Nezih Beşiktaş, Overgame Ataköy Plus, Saturn Bayrampaşa, Teknosa Beyoğlu, Teknosa Torium, Vatan Bilgisayar Topkapı
Ankara
D&R Tunalı Hilmi , Dost Kitapevi Kızılay, Mediamarkt Kent Park
İzmir
D&R Bornova Forum , Mediamarkt İzmir
Bursa
Electroworld Bursa
Mersin
Mediamarkt Mersin
Sakarya
Electroworld Sakarya
Eskişehir
Mediamarkt Eskişehir
World Of Warcraft Cataclysm'de neler değişti?
Blizzard Entertainment üçüncü World of Warcraft genişleme paketi ile Azeroth'ın çehresini tamamen değiştiriyor, Deathwing'in uyanışının ardından gelen yıkım toprakları yeniden şekillendirirken, uzun zamandır gömülü olan sırlar da ortaya çıkıyor. Oyuncular Kalimdor ve Eastern Kingdoms'ın yıkım sonrası yeniden şekillenen bölgelerini baştan keşfedecekler ve yepyeni maceralarla karşılaşacaklar.
Afete karşı hayatta kalmaya çalışan iki yeni oynanabilir ırk � Worgen ve Goblinler � Alliance ile Horde arasındaki bitmek bilmeyen kavgaya katılacaklar. Oyuncular yeni level sınırı olan 85'e ulaşmaya çalışırken yepyeni bölgeler keşfedecek, yeni güçler kazanacak ve dünyanın kaderini belirleyecek savaşta Deathwing ile karşı karşıya gelecekler.
Ana Özellikler;
� İki Yeni Oynanabilir Irk: Alliance için lanetli Worgen veya Horde için becerikli Goblinler � iki yeni ırkla maceraya atılın.
� Level Sınırı 85'e Yükseliyor: Yeni yetenekler kazanın, güçlü büyüler öğrenin.
� Klasik Bölgeler Yenilendi: Kalimdor ve Eastern Kingdoms'taki tanıdık bölgeler tamamen yenilendi � yıkılmış Badlans'ten ikiye bölünmüş Barrens'a kadar yepyeni içerikler sizi bekliyor.
� Yenilenen Yetenek Ağaçları: Tüm yetenek ağaçları elden geçirilerek oyuncuların daha net sınıf seçimleri yapabilmeleri sağlandı.
� Yeni Yüksek-Level Bölgeleri: Uldum, Grim Batol ve denizler altındaki batık şehir Vash'jir gibi yeni bölgeleri keşfedin.
� Yeni Irk ve Sınıf Kombinasyonları: Azeroth'u Gnome Priest, Blood Elf Warrior veya daha önce görülmemiş diğer ırk ve sınıf kombinasyonlarıyla gezin.
� Lonca Gelişimleri: Lonca leveli ve Lonca başarıları kazanmak için lonca olarak ilerleyin.
� Yeni PvP Bölge ve Savaş Alanları: Wintergrasp benzeri yeni bölge Tol Barad adasında PvP amaçlarını ve günlük görevlerini yerine getirmeye çalışın ve iki yeni Savaş Alanında kapışın: Twin Peaks ve The Battle for Gilneas.
� Sınıflandırmalı Savaş Alanları: Ün, Arena puanı ve yeni ekipmanlar kazanmak için PvP yeteneklerinizi kanıtlayın.
� Arkeoloji: Kalıntılar bulmak ve benzersiz ödüller kazanmak için bu ikincil meslekte ustalaşın.
� Azeroth'ta Uçan Binekler: Kalimdor ve Eastern Kingdoms'ı hiç böyle görmemiştiniz.
World of warcraft Cataclysm Koleksiyon versiyonu içeriği;

� Art of the Cataclysm, Blizzard Entertainment sinematik departmanı ve World of Warcraft geliştirme ekibinin arşivlerinden daha önce görülmemiş resimler, çizimlerin gelişim aşamalarını gösteren 176 sayfalık çizim kitabı.
� Özel oyun-içi pet: Henüz dünyaları parçalayamıyor olabilir, ama Lil' Deathwing kahramanlarımıza Azeroth'u kurtarma mücadelelerinde gururla eşlik edecek.
� Bir saatin üzerinde geliştirici röportajı ve yorumlarının yanı sıra, Warcraft evreninin zengin oyun geçmişini inceleyen özel bir bölüm içeren sahne arkası DVD'si
� Özel bonus parçalar da dahil olmak üzere Cataclysm'den 10 epik parça içeren müzik CD'si.
� Deathwing'i, Azeroth'un yağmalanmış kıtalarını tehdit ederken gösteren, özel üretim mouse pad.
� Wrathgate serisinden 60 kartlık başlangıç destesi, iki adet özel-çizimli kart ve TCG'deki Goblin ve Worgen kahramanlarının ilk kez görüldüğü iki adet Koleksiyon Versiyonuna özel kahraman kartı da dahil olmak üzere World of Warcraft Trading Card Game kartları.zaman