Mark Zuckerberg hala bu evde yaşıyor


Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, 50 milyar dolarlık servetine rağmen orta sınıf bir kasabada 4 odalı mütevazı bir evde yaşıyor.

Genç milyarder Mark Zuckerberg’in mütevazı evinin garajında küçük hatchback bir araç yer alıyor.

İnternet tarihinin en önemli buluşlarından birisi olan popüler sosyal iletişim sitesi Facebook’un şirket bedeli 50 milyar dolara ulaştı. Böylece Facebook,Yahoove E-bay gibi devinternetşirketlerini geride bırakmış oldu. Yedi yıl önce ortaya çıkanFacebooksosyal iletişim ağı, dünya üzerinden 500 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor.

Facebook’un kurucusu 27 yaşındaki Mark Zuckerberg geçtiğimiz yıl, Time Dergisi tarafından verilen “yılın kişisi” ödülünü kazanmıştı. Zuckerberg’in 2004 yılında Harvard Üniversitesi’nde öğrenciyken arkadaşlarıyla kurduğu facebook, internet tarihinin en önemli buluşlarından biri olarak değerlendiriliyor.AmerikaBirleşik Devletleri’nin en zengin kişileri arasında olan Zuckerberg’in servetinin 6.9 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor. Zuckerberg, her geçen gün katlanan servetine rağmen ABD’de orta sınıf bir kasabada 4 odalı mütevazı bir evde yaşıyor. Mütevazı boyutlardaki müstakil ev genç milyarderin hayat tarzına uygun olarak her metre karesinde bir işkolik evi olduğunu gösteriyor. Çalışma odasında oldukça küçük bir dekorasyon gözlenen kiralık evin garajında ise küçük hatchback bir araç var. Zuckerberg, günün 16 saatini Facebook’un ana merkezinde geçirmesi gerektiğini, bu yüzden ev işleri üzerinde çok durmadığını söylüyor.

samanyoluhaber