Ekranı geniş, kendisi hafif ilk Netbook


Mobee Slim 13”, özellikle konfor, incelik ve yüksek çözünürlüklü ekran sevdalılarının imdadına yetişecek gibi görünüyor.

Tasarım olarak bize Apple’ın Macbook Air modelini anımsattı. Geniş klavye ve yine geniş ekranı kullanıcıya rahat bir Netbook deneyimi yaşatacak özelikte. Ancak yinede klavye bölümünde tuşların dağılımında biraz orantısızlık var gibi. Zira tuş sırasının bitimindeki boşluk, değerlendirilebilecek şekilde geniş. Buna rağmen tuşların kullanımı oldukça konforlu. Mobee Slim’in oldukça hafif bir Netbook olmasının yanı sıra inceliği de estetiğe önem verenlerin kalbini cezbedecek. 13.3” lük geniş ekranı ile film vevideoseyretmenin, internette sörf yapmanın keyfinin de üstüne yok gibi…

Tüm Netbooklarda olduğu gibi Mobee Slim’de de Intel Atom N455 işlemci kullanılmış. Windows 7 işletim sitemi ile gayet keyifli bir Netbook deneyimi sunan Mobee Slim, bir çok görsel ve yazı tabanlı program ve yazılımı rahatlıkla kullanabilmenize olanak sağlıyor. 1.66 GHz hızında ve hard disk kapasitesi ise 250 GB. Netbook kullanıcıları için oldukça yeterli bir depolama alanına sahip. 1366x768 HD Ready çözünürlüğe sahip olması da Mobee Slim’i diğerlerinden ayıran bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. LED teknolojisi ile de daha canlı ve kaliteli görüntüler izleyebilme olanağına sahipsiniz.

Mobee Slim 13”, AC' 97 destekli, 1 adet ses girişi, kulaklık girişi, mini HDMI to VGA girişi, DC-IN girişi, kart okuyucu ve iki adet USB girişine sahip. Bu keşke 3 adet olsaydı desek de, HDMI to VGA girişi ile görüntüleri TV, monitör ve monitör/TV gibi sistemlerinize aktarabilme şansımızın oluşu bu eksikliği kapatıyor diyebiliriz. Web kamerası da yakındaki ve uzaktaki yakınlarınızla görüşme isteklerinize rahatlıkla karşılık verebilecek düzeyde.

Kısacası hem bir Netbook arıyor hem de geniş ekran ve hafifliği ile bizi rahat ettirsin diyorsak Mobee Slim 13" derdimize derman olacak niteliklere sahip.

Milliyet