Nokia'nın bombası elinde patladı!


Nokia 'bu cep her şeyi değiştirecek' iddiasıyla geliştirdi ama...

Nokia'nın Amerika'da en çok ilgi görmesi beklenen telefonuydu X7. Ama görünüşe göre artık beklenen ilgiyi göremeyecek, çünkü X7 modellerinin Amerika'da satışı iptal edildi.

Nokia, bu model telefonu ABD'ye götürmek için AT&T ile iyi bir anlaşma imzalamıştı. Ama şu anki duruma göre AT&T bu modeli listenin en altına yazdı, yani bir nevi işten vazgeçildi.

Amerika pazarındaNokiatelefonlariPhoneve Android kadar ilgi görmese de Nokia, bu yeni modeliyle Amerika'daki pazarına canlılık getirebilirdi. En büyük telefon üretici firmalardan olan Nokia'nın bu hamlesi Amerikalı kullanıcılar tarafından bir hata olarak görülmekte. Zira diğer ülkelerde her keseye uygun telefonlar üretip satan Nokia'nın,Amerikagibi bir yerde, yani çoğunluğun sadece akıllı telefonları tercih ettiği bir yerde, bunu yapabilmesi pek mümkün gibi görülmüyor.

Amerika'da Nokia'nın her yönden eleştirilen bir modeli olan N8 ise hem teknik özellikleri hem de 450$+ gibi pahalı fiyatından dolayı Amerikan kullanıcılar tarafından destek görmedi.

samanyoluhaber