Mesajlaşma'da Türkiye beşincisi olan il


Avea, Kayseri'deki abonelerinin, genelde sesli aramayı değil mesaj atmayı daha çok tercih ettiğini açıkladı.


25.01.2011,14:09:48


Avea, Kayseri'nin sesli arama adedi olarakTürkiyesıralamasında 10'uncu il olduğunu, mesajlaşma, yani SMS'de ise Türkiye sıralamasında 5'inci il olduğunu duyurdu.

Avea'nın yaptığı yatırımlar ve satış konularında bilgi aktaranAveaSatıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Yılmaz, satış noktasında bu yıl sınırları zorlayacaklarını duyurdu. Türkiye genelinde mağaza sayısını ciddi oranda artıracaklarını anlatan Yılmaz, KOBİ'lere yönelik çalışmaların da yer aldığını ifade etti.

Ali Yılmaz, Kayseri'ye önem verdiklerini anlattı. 2011 yılında satış kanalında sınırları aşacaklarını ifade eden Yılmaz, öncelikle satış kanalında fark üretecek iyileştirme çalışmaları gerçekleştireceklerini, satış kanallarını çeşitlendireceklerinii kaydetti. Yılmaz, şöyle dedi:

"Avea iletişim merkezlerinin sayısını artıracak, lokasyonlarını iyileştireceğiz. Avea, Kayseri'de hem konuşma hem data servisi olarak full sinyal seviyesi ile hizmet veriyor. Kayseri'de Avea iletişim merkezlerinde çalışan personel sayımız 29. Avea dağıtım merkezlerinde 15 personelimiz çalışıyor. Kayseri'de 6 adet olan Avea iletişim merkezi sayımızı, 2011 yılının ilk 6 ayında 8'e, 2011 sonu itibariyle 10'e çıkarmayı hedefliyoruz. Yeni açılacak Avea iletişim merkezleri ile istihdam sayımız 64'e yükselecek.''

Kayseri'de abonelerle ilgili bilgi veren Yılmaz, Kayserililerin, sesli aramadan çok haberleşmede mesaj, yani SMS kullandığını ifade etti. Yılmaz, Kayseri'de yapılacak yatırımlarla en iyi operatör olacaklarını kaydetti.
Avea Kurumsal İş Birimi Kıdemli Direktörü Tunç Taşman da KOBİ'lerin hayatını kolaylaştıracak, sektöre ivme katacak projelerin üzerinde çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Taşman, "Bunun en son örneği olarak, 2010 yılı Aralık ayındaMicrosoftTürkiye ile hayata geçirdiğimiz projemizi gösterebiliriz. Bu proje ile KOBİ'lerimize profesyonel ofis deneyiminimobilolarak yaşayabilecekleri ve üstelik bunu '0' yatırım maliyeti ile sağlayacakları bir platform hazırladık." dedi.

CİHAN