iPhone’ye uygulama indirmek için App Store uygulamasına girin. Uygulama açıldıktan sonra alt kısımda ‘Search’ ile uygulama arayabilir, ‘Featured’ ile öne çıkan uygulamaları görebilir, ‘Categories’ ile kategorilere ayrılmış uygulamaları görebilir, ‘Top 25′ ile de en çok kullanılan 25 uygulamayı görebilirsiniz. Yukarı kısımda yazan ‘Top Paid’ en çok yüklenen ücretli uygulamaları, ‘Top Free’ ise en çok yüklenen ücretsiz uygulamaları göstermektedir.

İndirmek istediğiniz iPhone uygulamasını bulduysanız öncelikle uygulamanın üzerine tıklayın. Ücretsizler için ‘Free’ yazan kısıma, ücretliler içinde fiyatın üzerine tıklayın. En son ‘Install’ butonuna basarak uygulamayı iPhone’ye indirin.
Facebook hesabınıza iPhone üzerinden erişebilirsiniz. Bunun için öncelikle iPhone’de App Store’dan Facebook yazıp aratın. Daha sonrada uygulamayı telefonunuza indirin.
İndirdikten sonra Facebook uygulamasını çalıştırın. Hesabınız varsa kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak giriş yapın. Bu uygulama ile Facebook’u bilgisayarda kullandığınız bütün özellikleri ile kullanabilirsiniz.
Twitter hesabınıza iPhone üzerinden erişmek içinde App Store’den Twitter yazıp aratarak uygulamayı telefonunuza indirin. Daha sonra açılan sayfada hesabınız varsa ‘Sign in’ hesabınız yoksa ‘Sign Up’ butonlarından birine tıklayın. Üye girişi yaptıktan sonrada sağ üst butona tıklayarak yeni tweet yazabilirsiniz.


Hürriyet