ABD, dünyanın neresinde olursa olsun her hedefi dakikalar içinde vuracak yeni bir silah geliştiriyor.

Haberin Galerisi
Haberin "ABD'nin En Güçlü Silahı!" Adlı Fotoğraf Galerisine Gitmek İçin Tıklayınız.
Hedefine sesten 25 kat daha hızla yaklaşacak olan Hipersonik Falcon, 5,5 ton bomba taşıyabiliyor. 459 milyon dolarlık bir proje olan ve normalde sesten 6 kat hızlı uçabilen "hipersonik uzay aracı" Falcon, 5,5 ton bomba taşıyabilecek. Korkunç tahrip gücü Dünya'nın çekim gücüyle artacak Falcon, bu sayede hedefine ses hızının 25 katıyla yaklaşacak.
Amerikan Savunma Bakanlığı (Pentagon) İleri Savunma Araştırma Projeleri Ajansı (Defense Advanced Research Projects Agency -DARPA) yetkilileri, aracın test uçuşlarının gelecek yıl yapılmasının planlandığını belirttiler.

Washington'da önde gelen bir savunma uzmanı olan Loren Thompson yaptığı açıklamada, projenin asıl amacının, İran ve Kuzey Kore gibi ülkelerdeki "hassas zamanlı hedeflere" saatler değil, dakikalar içinde ulaşabilmek olduğunu belirtti. Güney Kore veya İsrail gibi müttefik ülkelere saldırı istihbaratı alındığında, Amerikan üslerinden kalkacak Hipersonik Falcon, sadece dakikalar sonra hedefine ulaşacak. Şu anki durumda bu mümkün değil.

Ortadoğu veya Asya'dan kalkacak hipersonik bir aracın düşman topraklarına dakikalar içinde ulaşabilecek.
Kaynak: Hürriyet