Kadınlar için 10 iPhone uygulaması

Gelişen teknolojinin sadece erkeklere hitap ettiğine dair bir algı var.

Oysa iPhone, kadınları unutmamış. App Store'daki birçok ücretsiz uygulama günlük hayatınızı kolaylaştırabiliyor. İşte bazıları.

Mutfak Önlüğü: Bu uygulamada yer alan günün menüsünde beş farklı yemek çeşidi var. Eğer karşınıza çıkan menü hoşunuza gitmediyse iPhone'unuzu sallayıp başka bir menüye göz atabilirsiniz. Zorluk derecesine, isme veya mutfağınızdaki malzemeye göre de yemek tarifi arayabilirsiniz. Yüzlerce tarif karşınıza çıkacaktır. Uygulamada ayrıca mutfağınızda pratik olmanızı sağlayacak püf noktalar var.

Bebeğinizin ismine özel ninni - PrimaiPhoneUygulaması: Bu uygulama yardımıyla doğacak bebeğinizin gelişimini ve hamilelik sürecinizi yakından takip edebilirsiniz. Ayrıca uygulama içerisinde bebek isimleri sözlüğü, bebeğinizin ismine özel ninniler ve bebek bakımı hakkında bilgiler de mevcut.
Kaç kalori aldığınızı anında hesaplayabilirsiniz - Kalorimetre: Bu uygulama ile düzenli kilo kontrolü yapabilirsiniz. Uygulama menüsünden her öğün aldığınız besinleri işaretleyip ne kadar kalori aldığınızı anında hesaplayabilirsiniz. Böylece yaşınıza, cinsiyetinize, boy ve kilonuza göre belirlenen vücut kitle indeksinizi kontrol altında tutabilirsiniz. Eğer spor yapıyorsanız harcadığınız kalori miktarını da günlük değerlerinize kaydedebilirsiniz.

Yeni saç modelleri bile var Hair Style (Lite): Yeni bir saç modeli arıyor ama henüz hangisini yaptıracağınızdan emin değilseniz Hair Style uygulaması ilginizi çekecektir. Ücretsiz versiyonunda 9 farklı saç şekline ve 53 renk opsiyonuna sahip uygulamada, beğendiğiniz modeliFacebooküzerinden arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. Uygulamanın ücretli versiyonunda ise 235 farklı saç modelini denemek mümkün.

Sağlık ve bakım rehberi Uzman TV: On binlerce uzman videosuna sahip olan Uzman TV'de güzellik ve bakım rehberinden sağlıklı yaşama ve ev işlerine kadar farklı kategorilerde birçok eğitici videoya ulaşabilirsiniz.

Kampanya ve indirimleri takip etmek için E-Bebek: Anne ve bebekalışverişsitesi e-bebek.com'un hazırladığı bu uygulama ile yeni ürünleri görebilir, kampanya ve indirimleri takip edebilirsiniz. Ayrıca ürün ismine ve markaya göre de arama yapabilirsiniz.

Fırsat kuponlarını kaçırmayın Fırsatlar: Son dönemlerde birçok firma fırsat kuponları yayınlıyor. Ama bu kuponları takip etmek oldukça zor. Bu uygulama ile İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Eskişehir ve Adana'daki fırsatlardan haberdar olabilirsiniz. Farklı kategoriler altında inceleyebileceğiniz fırsatları dilerseniz Facebook profilinizden paylaşabilirsiniz..


iPhone'la plates Pilates Interactive: Farklı pilates hareketlerini izleyebileceğiniz bu uygulama yardımıyla kendi çalışma programınızı oluşturabilir ve formunuzu koruyabilirsiniz

Popüler restoranları keşfedin Mekanist: Mekanist uygulaması ile yakınınızdaki en popüler mekânları keşfedebilir ve aradığınız yerlerle ilgili kullanıcı yorumlarına ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Dilerseniz mekânları kategorilerine göre listeleyebilir ve bulunduğunuz yerden gitmek istediğiniz mekâna yol tarifi de alabilirsiniz.

Modasız olmaz Style.com: Bu uygulama ile hem kadın hem de erkek modasını, New York, Paris, Londra ve Milano'da düzenlenen defileleri ve son trendleri takip edebilirsiniz. Favori moda şovlarını Facebook, Twitter, Tumblr ve Instapaper üzerinden paylaşabilirsiniz.

ZAMAN