3D gözlüklerine son

3D izlemek için komik gözlükler takmak istemeyenler... İyi haber CeBIT 2011'den geliyor...

CeBIT 2011 fuarı kapsamında gezerken gözümüze takılan yeni bir PC ekranıbilgisayardünyasında 3D içeriğin hazırlanma ve izlenme yöntemini sonsuza kadar değiştirecek gibi görünüyor. Fujitsu standında yer alan gözlüksüz 3D ekran normal bir PC'ye bağlanıyor ve 3D filmleri 3D gözlüğe gerek kalmadan görüntülüyor. Elbette görsel olarak derinlik hissini 3D gözlükle izlerken olduğu gibi yüzde yüz alamıyorsunuz ancak ekrana direkt olarak bakıp izlediğinizde sonucun epey şaşırtıcı olduğunu itiraf etmemiz gerekli.

Ekranın en önemli özelliği 2D içeriği de istediğinizde 3D olarak görüntülemenize imkan vermesi. İnternettenfutbolmaçı izleyenlere duyurulur. Bunun yanında, üzerinde bulunan çift odaklı kamera sayesinde 3Dvideokaydı yapabiliyorsunuz. Bunun en büyük avantajı elbette tahmin edebileceğiniz gibi 3D görüntülü chat yapma hayali kuranların hayallerinin gerçek olmasına imkan vermesi. Fuarda deneme imkanı bulamadık ancak gözlüksüz 3D görüntülü chat kulağa çok etkileyici geliyor.

Fujitsu'nun 23 inçlik gözlüksüz full HD 3D ekranı şu anda sadece Japonya'da satışa sunulmuş durumda. 3 ay içerisinde Avrupa veAmerikapazarına da gireceği tahmin ediliyor.CHİP