Apple mağazalarında iPad 2 izdihamı

iPad 2'nin ABD'de satışa sunulduğu 11 Mart Cuma günü Apple satış mağazalarının önünde uzun kuyruklar oluştu.
İçeriye girebilenteknolojimeraklılarıiPad2'leri inceleme şansı buldu. Apple'ın yeni ürünü iPad 2'nin önceki gün ABD'de satışa sunulmasının ardından meraklıları mağazaların önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Üründen almak isteyen genç, yaşlı birçok teknoloji meraklısı,Applemağazaları önünde geceledi. Mağaza önünde çadır kuranlar bile oldu.

iPad, analistlerce tarihin en çok satılan teknoloji ürünü olarak tanımlanırken, iPad 2'nin satışlarının hafta sonunda 600 bini bulması bekleniyor. Yeni ürün iPad 2'nin, geçen yıl nisan ayında piyasaya çıkan ve 28 günde 1 milyon adetten fazla satan iPad'den daha fazla satacağı tahmin ediliyor.

iPad 2'nin satışa sunulmasının ardından Nasdaq borsasında Apple hisseleri değer kazandı. Birçok yenilikle gelen iPad 2, bir önceki modeline göre yüzde 33 daha ince. iPad 13,44 mm kalınlığındayken, iPad 2 sadece 8,8 mm. 9.7 inç'lik ekranı olan iPad 2'nin dikkat çeken en büyük yeniliği hem ön hem de arka yüzünde yer alan dahilî kameraları. Ön yüzde yer alan kamera sayesinde iPad üzerinden görüntülü görüşme mümkün olurken, A5 yongasıyla da bir önceki iPad'in işlemcisinden iki kat daha hızlı. Ayrıca, iPad'de olmayan USB girişi iPad 2'de yer alıyor. ABD'de 236 Apple mağazasında satışa sunulan iPad 2'nin 25 Mart'tan itibaren 26 ülkede daha satışa sunulması bekleniyor.
ZAMAN