Google Video, 13 Mayıs'ta kapanıyorGoogle Video bir daha açılmamak üzere kapanıyor.Karara dair kullanıcılara şöyle bir mesaj gönderildi:

SayınGoogleVideo Kullanıcısı,

Bu ay içinde, Google Video'daki barındırılanvideoiçerikler artık oynatılmak üzere sunulmayacak. 2009 Mayıs ayından itibaren Google Video'ya video yükleme hizmeti durdurulmuştu ve şu anda yüklü durumdaki barındırılan içerikler kaldırılmaktadır. Google Video'nun gücünün, kullanıcıların, web'de nerede barındırılıyor olursa olsun video arayabilmelerini sağlamaktan geldiği fikrimizi her zaman koruduk. Ve bu geçiş, bu teknolojileri tüm dünyada genelindeki arama yapan kullanıcılarımızın yararına daha da geliştirmeye odaklanmamızı sağlayacak.

29 Nisan 2011′de, Google Video'da yüklü bulunan videolar artık oynatılmak üzere sunulmayacak. Video durumu sayfasına eklediğimiz "İndir" düğmesini kullanarak, kaydetmek istediğiniz tüm video içerikleri indirebilirsiniz. İçerik indirmek istemiyorsanız herhangi bir şey yapmanız gerekmiyor. (İndirme özelliği 13 Mayıs 2011′den sonra devre dışı kalacaktır.)

İçeriklerinizi YouTube'a taşımadıysanız, bir an önce taşımanızı öneririz. YouTube, videolarınızı özel olarak paylaşma veya liste dışı olarak yayınlama da dahil, video barındırmaya yönelik pek çok seçenek sunar. Daha fazla bilgi edinmek için buraya bakın.

Aşağıda videolarınızı nasıl indireceğiniz anlatılmaktadır:

Video Durumu sayfasına gidin.

Bir videoyu bilgisayarınıza indirmek için İşlemler sütununda ilgili videonun sağında bulunan Video İndir bağlantısını tıklayın.

Video indirildikten sonra, Video İndir bağlantısının yanında "Zaten İndirildi" ifadesi görünür.

Google Video'da yüklü çok sayıda videonuz varsa, tümüne erişmek için sayfanın sağ alt tarafındaki sayfa denetimlerini kullanmanız gerekebilir.


Lütfen unutmayın:
Bu indirme seçeneği 13 Mayıs 2011′e kadar kullanılabilecektir.

Google Video kullanıcısı olduğunuz için teşekkür ederiz.


Saygılarımızla,
Google Video Ekibi
samanyolu haber