+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu

Anonymous, Anonymous Nedir? Anonymous grubu ne yapacak

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Bilişim ve İnternet Dünyasi Forumunda Bulunan  Anonymous, Anonymous Nedir? Anonymous grubu ne yapacak Konusunu Görüntülemektesiniz.=>Anonymous, Anonymous Nedir? Anonymous grubu ne yapacak...

 1. #1
  Kayıtsız
  Misafir

  Tanımlı Anonymous, Anonymous Nedir? Anonymous grubu ne yapacak

  Anonymous, Anonymous Nedir? Anonymous grubu ne yapacak

 2. #2
  Super Moderator Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2010
  Bulunduğu Yer
  Serçe Kanadı
  Mesajlar
  5.682
  Blog Yazıları
  94
  Tecrübe Puanı
  107374703

  Tanımlı İnternet saldırısı TİB'i vurdu

  İnternet saldırısı TİB'i vurdu


  Anonymous adlı grup söz verdiği gibi saat 18:00 itibariyle saldırılarına başladı. Devlet kurumlarına yönelik olarak saldırı düzenleyen grup, TİB başta olmak üzere DMİ'nin internet sayfası (Devlet Meteoroloji İşleri) saldırıya maruz kaldı. DMİ'ye henüz girilemezken, saat 18:00'den itibaren TİB'e erişim yarım saat boyunca sağlanamadı.
  İddia edildiği gibi YSK'nın sayfasına henüz herhangi bir saldırı gerçekleşmiş değil.

  ANONYMOUS: YSK'YA SALDIRI OLMAYACAK

  Bugün Türkiye'de bazı kamu kurumlarına siber saldırıda bulunması beklenen siber-aktivistler grubu Anonymous, YSK'ya saldıracakları iddiasını yalanladı.

  İşte açıklamanın tam metni:

  "Hepinizin bildiği üzere Perşembe günü saat 18.00 itibariyle, Türkiye'de uygulanan sansüre karşı tepki koymak için bu sansürden sorumlu olan ve dolaylı da olsa destekleyen sitelere karşı operasyon düzenleyeceğiz. Saatin mesai bitimine denk gelmesi, devlet kurumlarıyla ilgili işleri olan vatandaşlarımın mağdur duruma düşmemesini istememizdendir. Bu operasyon Türk halkına değil, Türk halkının bilgi alma ve verme özgürlüğünü elinden almak isteyen sansür kurumlarınadır."

  Ancak halk arasında oluşan dedikodular ve medyada yer alan asılsız iddiaları endişe ile izlemekteyiz. Anonymous'un #operationturkey kod isimli operasyonu, Türkiye'nin internetini hedef almamaktadır.

  Bu yüzden interneti çökertmek gibi bir durum söz konusu değildir.

  Ancak bu durum, sitelerini koruyamayan kuruluşların uydurduğu bir bahane olup, operasyon anında kendilerini koruyamayacaklarının farkında oldukları için, interneti temelli sekteye uğratmaya hazırlıktır. Bu bahaneyle 22 Ağustos'taki genel filtreyi de topyekün denemiş olacaklar. Bu yalan iddia, Anonymous'a karşı "bakın, Anonymous size yardım etmiyor zarar veriyor, internetinizi elinizden alıyor" şeklinde kullanılacaktır. Öte yandan Anonymous Türkiye'nin demokratik seçimlerini bozmak gibi bir hedefe sahip olmadığından, pazar günü YSK sunucularına da saldırmayacaktır. Bu gibi oyunlara ve asılsız komplo teorilerine kanmayınız.

  #operationturkey'in tek bir amacı vardır, o da internetin temel ilkesi olan bilgi alma ve bilgi verme özgürlüğüne sahip çıkmaktır.

  Bu operasyon partilerle ilgili değildir, bu operasyon medyaya karşı değildir, bu operasyon Türk halkına karşı değildir, aksine Türk halkının yanındadır. Bu operasyon, Türkiye'de uygulanmakta olan internet sansürüne artık bir dur demek için yapılmaktadır. Bu operasyon, Türkiye'yi sansür ayıbından kurtarmak ve Türk halkının haber alma özgürlüklerini savunmak için yapılmaktadır. Ve bu sansür zihniyeti devam ettiği sürece, bu sansüre sebep verenler, uygulayanlar ve yardım edenlere karşı operasyonlar sürecektir. İlk operasyon sadece bir uyarıdır.

  Türk medyasında yer aldığı üzre, Anonymous yabancı bir hacker örgütü değildir. Anonymous'un kimliği yoktur, ulusu yoktur.

  Anonymous, dünyanın her yerinde bilgi ve ifade özgürlüğüne destek veren bir oluşumdur. Anonymous'un hiç bir devletle veya örgütle ilgisi yoktur. Anonymous, yaklaşık 2003 yılında kendi kendine oluşmuş ve evrimleşmiştir.

  Herkes Anonymous olabilir. Patronunuz, işyerindeki temizlikçiniz, ilkokul öğretmeniniz, nişanlınız, sevgiliniz, hatta kendi çocuğunuz. Anonymous'un liderleri yoktur. Anonymous'un resmi mesajları yoktur. Anonymous'un resmi videoları yoktur. Anonymous'un resmi temsilcileri yoktur. Anonymous'un resmi buluşmaları yoktur.

  Anonymous'un resmi bir amacı yoktur. Anonymous kişisel ordunuz değildir. Herkesin katkısı eşittir. Anonymous bütüne güvenir, Anonymous bütünün bir parçasıdır. Anonymous, anonimdir.

  Kamuoyunun dikkatine arz ederiz.

  "Anonymous adına, Anonymous."

  ANONYMOUS'UN AÇIKLAMASINDAN ÖNCE NELER YAŞANDI

  Siber Güvenlik Uzmanı Huzeyfe Önal, yaptığı açıklamada, Wikileaks'e yönelik ambargo uygulayan ülkelerin en önemli finans şirketlerine yönelik saldırılarıyla adından söz ettiren Anonymous grubunun, son 48 saat içinde Türkiye'deki çok sayıda internet sitesine siber saldırı başlattığını söyledi.

  Sosyal paylaşım siteleri üzerinden örgütlenen grup üyelerinin “IRC” isimli anlık mesajlaşma kanalı üzerinden haberleştiğini ve saldırıya yönelik direktifler verdiğini kaydeden Önal, tüm hareketlerini yakından takip ettiklerini aktardı.

  Söz konusu grubun saldırı tehdidinden sonra karşı atağa geçen Türkiye'deki bazı hackerların, Anonymous'un www.anonnews.org” isimli internet sitesini etkisiz hale getirdiğini ve IRC kanalını ele geçirdiğini vurgulayan Önal, “Bu karşı saldırının ardından Anonymous'un web sitesine erişim saatlerce kesildi. Ancak bir süre sonra farklı ağlar üzerinden tekrar ortaya çıktılar” dedi.

  Gece boyunca kamuya ve özel şirketlere ait çok sayıda siteye saldırı düzenlendiği bilgisini veren Önal, “Saldırılarda kullanılan 'zombi' bilgisayar sayısının 90 binin üzerinde olduğunu belirledik. Bu rakam gerçekten ürkütücü. Organize saldırılarda sayının 1 milyonun üzerinde olacağı kaçınılmaz. Böylesi bir durum internet altyapısı için felaket olur” diye konuştu.

  “SİBER SALDIRININ YENİ HEDEFİ YSK OLACAK”

  Türkiye'deki önemli internet sitelerine karşı yeniden saldırıya geçen grubun, “DDoS” adı verilen siber atak yöntemi ile ciddi bir tehdit oluşturmaya başladığını kaydeden Önal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Anonymous'un anlık mesajlaşma kanalında gruba destek veren çok sayıda Türk ile karşılaştık. İdeolojik söylemleri ile yurt dışındaki binlerce Anonymous taraftarını Türkiye'ye karşı kışkırtan bu kişiler, bazı önemli hedeflere saldırılması önerisinde bulundu.

  İlk büyük saldırılarını bugün saat 18.00'de gerçekleştirmeyi planlayan grup, 12 Haziran akşamı da YSK'nın sistemini etkisiz hale getirmeye çalışacak. Bu sayede büyük yankı uyandırmayı ve seçime şaibe düşürerek devlet kurumlarını yıpratmayı amaçlayan hackerlar, saatlerce sisteme veri girişini engellemeyi hedefliyor.”


  YSK SİBER SALDIRI TEHDİDİNİ CİDDİYE ALMALI

  Seçim sonuçların YSK'nın il ve ilçe merkezlerindeki internete bağlı binlerce bilgisayar aracılığıyla ana sisteme kaydedileceğini belirten Önal, böylesi bir saldırı karşısında saatlerce veri girişi yapılamayacağını ve ortaya ciddi bir kriz çıkacağını kaydetti.

  YSK'nın söz konusu tehdidi ciddiye alması ve tüm güvenlik donanımlarını en üst seviyeye çıkarmasını öneren Önal, seçim gecesi başta TÜBİTAK olmak üzere devletin ilgili tüm birimlerinin de teyakkuzda bulunmalarını istedi.

  BUGÜN SAAT 18.00'DE NEFESLER TUTULACAK

  Siber Güvenlik Uzmanı Huzeyfe Önal, Anonymous'un Türkiye'ye yönelik ilk en etkili saldırısının bu akşam saat 18.00'de beklendiğini bildirirken, “Başta tüm devlet kurumları olmak üzere bankalar, özel şirketler ve hedef alınan bazı medya grupları saldırıyı engellemek için güvenlik tedbirlerini artırdı” dedi.

  Akşam saatlerinde bilişim güvenliği alanında görev yapan herkesin nefeslerini tutarak gelişmeleri takip edeceğini anlatan Önal, sözlerini şöyle tamamladı:
  “Saldırının büyüklüğü ve ne kadar etkili olacağını kimse bilemiyor. Ancak saldırıya katılanların sayısı yüz binleri bulursa bu ciddi bir tehlikedir. Bu kişilerin aynı anda internet servis sağlayıcılarını hedef alması durumunda Türkiye'deki internet ağları saatlerce devre dışı kalır.”

  SİBER TERÖR “KIRMIZI KİTAP”A GİRMİŞTİ

  “Siber Terör” tehdidi bir süre önce yenilenen ve kamuoyunda “Kırmızı Kitap” olarak bilinen Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'ne de girmişti.

  Genelkurmay Başkanlığının önerisiyle belgeye eklenen siber terörizm konusunda, “Teröristlerin herhangi bir bilgisayar merkezine yapacakları küçük bir elektronik saldırının, klasik bir terör eyleminden daha büyük zararlar verebileceği” görüşü aktarılmıştı.

  İran'ın ilk nükleer santralı Buşehr'i vuran “Stuxnet” virüsünün gündeme damgasını vurduğu dönemde ele alınan siber tehdit, Wikileaks sitesi üzerinden yayınlanan belgeler ve son olarak Sony Play Station'ı hedef alan saldırılarla zirveye çıkmıştı.

  ABD “SAVAŞ NEDENİ” SAYMAYA HAZIRLANIYOR

  Son olarak ABD Ordusu'na doğrudan hizmet veren Lockheed Martin şirketinin enformasyon ağına yönelik siber saldırı da ABD hükümetini harekete geçirmişti.
  ABD Savunma Bakanlığı, kendilerine yönelik siber saldırıda bulunan kişi ve gruplara karşı gerektiğinde doğrudan “askeri operasyon” dahil her türlü karşılığı verme konusunda ciddi adımlar atmıştı.

  Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, “Eğer ortaya haklı bir neden çıkarsa, ABD siber ortamdan gelecek saldırılara karşı, ülkeyi tehdit eden tüm diğer unsurlarda olduğu gibi her türlü yönteme başvurabilir” denilmişti.


  HÜRRİYET

 3. #3
  Aranan Üye Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2010
  Mesajlar
  1.510
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  42345006

  Tanımlı Ce: Anonymous, Anonymous Nedir? Anonymous grubu ne yapacak

  anonymous; s. anonim, imzasız, isimsiz, yaratıcısı bilinmeyenolarak geçer.

  22 Ağustos’ta yürürlüğe girecek olan internet filtrelerini protesto eden dünyanın en etkin hacker grubu Anonymous, Türkiye’de bu akşam başlatacağı siber saldırının saatini beklemedi.

  Türkiye’de 22 Ağustos’ta başlaması planlanan internette filtre uygulamasını protesto eden dünyanın en etkin hacker-siber saldırı grubu Anonymous (Anonim), Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) internet sitesine (www.tib.gov.tr) saldırdı. Grubun, Türkiye’deki düzenleyici kuruluşlar başta olmak üzere devlet kurumlarının internet sitelerine yapacağı saldırı için daha önce açıkladığı bugün saat 18:00’i beklemeden yaptığı saldırı ile TİB’e erişim engellendi. Türk hükümetinin son yıllarda internet üzerindeki kontrolünü artırdığına ve binlerce sitenin engellendiğine dikkat çeken Anonymous’un siber saldırısı nedeniyle, birinci hedef olarak seçilen TİB’in internet sitesine erişim, dün akşam saat 19:00’dan itibaren yaklaşık 2 saat sağlanamadı. Grubun Türk Telekom’un internet sunucuları üzerinden gerçekleştirdiği saldırı, Anonymous karşıtı Türk hackerların, grubun internet sitesine yaptığı saldırının hemen ardından geldi. TİB ve Türk Telekom yetkilileri dün akşam saatlerinden itibaren siber saldırının etkisinin sınırlı kalması için çalışmaya başlarken, saldırıların bugün daha da yoğunlaşması bekleniyor.

  SİBER SAVAŞ BAŞLADI!
  TİB saldırısı öncesinde, ‘internet yasakları’ nedeniyle Türkiye’yi siber savaşla tehdit eden Anonymous’un internet sitesi www.anonnews.org’un, kendilerini “dünyanın ilk siber ordusu” olduğunu iddia eden “Ayyıldız Tim” adlı grup üyeleri tarafından hacklendiği öne sürüldü. Saldırıyı doğrulamayan Anonymous, sitelerinin girişlerini kapattıklarını ve “Ayyıldız Tim” yöneticilerinin yapacağı her saldırıyı siber savaş sebebi sayacaklarını açıkladı.

  YÜZLERİNİ 'V FOR VENDETTA' İLE GİZLİYORLAR
  Yüzlerini ve kimliklerini saklayan Anonymous grubu üyeleri, 1982’de yayınlanan “V for Vendetta” çizgi romanındaki “V” karakterinin kullandığı maskeyi takıyor. Hackerler, bu karakterin demokrasiyi ve düşünce özgürlüğünü destekleyen tutumunu kendilerine ilke ediniyor. Anonymous, farklı ülkelerden sanal olarak bir araya gelen bilgisayar tutkunlarıyla 2003’te kuruldu. Kimlikleri ve sayıları bilinmeyen grup üyeleri düşünce özgürlüğüne karşı gelen kişi ve kuruluşlara saldırıyor.

  EN SON SALDIRI SONY’YE
  Anonymous daha önce ABD, İtalya, İran, Tunus ve Libya’da devlete ait siteler, müzik alanında telif ödemelerini tahsil eden BMI, ünlü alışveriş sitesi Amazon, Scientology tarikatı gibi çok sayıda siteleye saldırarak çökertti. Dahil olmak isteyenlerin ücretsiz bir yazılımı indirerek katıldığı Anonymous, son olarak PS3’ün kodlarını kırdığı gerekçesiyle George Hotz adlı hackera dava açan Sony’ye yaptığı saldırıyla gündeme geldi. Grup, Wikileaks’in para kaynaklarını engellemeye çalışan finans kurumları Mastercard, Visa ve Paypal’a da saldırıp sitelerini saatlerce kullanıma kapamıştı.

  "SERBEST BİLGİ, TEMEL İNSAN HAKKI"
  Anonymous, önceki günkü bildirisinde şunları belirtti: “Hükümet 22 Ağustos’ta, internet kullanıcılarının tüm aktivitelerinin kayıt altına alınmasını mümkün hale getirecek yeni bir filtreleme sistemini uygulamaya koymak istiyor. Bu sistemin ne zaman ve nasıl uygulanacağı hâlâ muğlak olsa da kesin olan şey hükümetin internet sansürünü bir üst seviyeye çıkardığıdır. Bu mazur görülemez. Serbest bilgi akışına erişim ve katılım temel bir insan hakkıdır. Türkiye hükümeti bu temel hakkı ihlal ederken, eylemsiz kalmayacağız. Sansürü engellemek için desteğimizi verecek, sansür uygulayan kurumlara karşı harekete geçeceğiz.
  Necdet Çalışkan-HT EKONOMİ

 4. #4
  Onursal Üye hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  5.612
  Blog Yazıları
  54
  Tecrübe Puanı
  102309070

  Tanımlı Ce: Anonymous, Anonymous Nedir? Anonymous grubu ne yapacak

  Anonymous'un sitesi hacklendi
  Türkiye'yi siber savaşla tehdit eden Anonymous'un sitesi, kendilerini "dünyanın ilk siber ordusu" kabul eden Ayyıldız Tim üyeleri tarafından hacklendi
  Güncelleme:07 Haziran 2011 20:18

  ANKARA (İHA) - Türkiye'yi siber savaşla tehdit eden Anonymous'un sitesi, kendilerini "dünyanın ilk siber ordusu" kabul eden Ayyıldız Tim üyeleri tarafından hacklendi

  Bazı internet sitelerine yönelik sansür uygulmasından dolayı Türkiye'yi siber savaşla tehdit eden Anonymous'a ait internet sitesi http://www.anonnews.org, Türk hackerlar tarafından hacklendi. Dünyanın en ünlü hacker gruplarından biri kabul edilen Anonymous'un http://www.anonnews.org adlı sitesinin girişlerini kapatan Türk hackerlardan www ayyildiz.org yöneticileri, yapılacak her saldırıyı siber savaş sebebi sayacaklarını açıkladılar.
  mynet haber

 5. #5
  Super Moderator Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2010
  Bulunduğu Yer
  Serçe Kanadı
  Mesajlar
  5.682
  Blog Yazıları
  94
  Tecrübe Puanı
  107374703

  Tanımlı Ce: Anonymous, Anonymous Nedir? Anonymous grubu ne yapacak

  TİB’e 100 bin ‘köle bilgisayar’ saldırmış


  Anonymous adlı hacker grubunun TİB’e saldırıyı virüs aracılığı ile ele geçirdiği 100 bin “köle bilgisayarla” gerçekleştirdiği ortaya çıktı.  Türkiye'de ağustos ayında uygulamaya konulması planlanan internetteki filtreleme uygulamasına karşı, 9 Haziran 2011 günü yabancı hacker grubu Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın (TİB) sitesine saldırı düzenledi. Bu gelişmenin ardından harekete geçen Bilişim Polisi, saldırı düzenleyen ülkeleri ve bu ülkelerdeki o hacker gruplarını tespit etmeye çalışırken bu yabancı hacker gruplarıyla işbirliği yapan Türk hacker’ları da tespit etmek için çalışmalara başladı. Büyük çoğunluğu yabancı ülkelerden olan hacker gruplarının, başkalarına ait bilgisayarları "köle bilgisayar" haline getiren bir virüs aracılığıyla 100 bin kişiye ait bilgisayarın kontrolünü ellerine aldığı, aynı anda TİB'in sitesine saldırı düzenledikleri belirlendi. Bilgisayar sahiplerinin büyük bir bölümünün köle bilgisayar olmak için bu virüsü kendi bilgisayarlarına gönüllü olarak indirdikleri öne sürüldü. Bu arada dışarıdan gelen siber saldırıların, ulusal güvenliği tehdit eden dış kaynaklı saldırılar olarak kabul edildiğinden, bu konudaki soruşturmaların Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde yürütüldüğü öğrenildi. Bu yıl web sitesi saldırıya uğrayan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde özel bir birim oluşturulduğu belirtildi.

  KÖLE BİLGİSAYAR NEDİR?
  Hacker’lar tarafından yazılan bir virüs programı sayesinde, bu programın indirildiği tüm bilgisayarların her türlü kontrolünü hackerların eline geçiyor. Böylece hackerların denetimine geçen bilgisayar bir köle gibi hacker ne isterse yapıyor. Hacker, bilgisayarda bulunan tüm kredi kartı şifrelerini ve her türlü özel bilgileri de alabiliyor.
  HABERTÜRK

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Anonymous, Türk azınlığın sitesine saldırı
  By Odysseia in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-03-2012, 16:11
 2. Türk polisinden Anonymous'a operasyon!
  By кıνıяcıк in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-15-2011, 08:20
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-17-2011, 21:13
 4. Cevaplar: 9
  Son Mesaj: 01-14-2010, 15:39
 5. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 03-06-2007, 20:44

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375