Otomobil sahipleri için yüksek performans garantili LPG Sistemleri Prins’te buluştu!

LPG dönüşüm sistemlerinde en ileri teknoloji, Prins güvencesi ve yüksek performans garantisi ile birlikte araç sahiplerine sunuluyor.

Otomobil kullanıcıları tarafından sıkça tercih edilen LPG dönüşüm sistemleri, teknolojinin ilerlemesi ile birlikte yüksek performans ile birleşti. Alternatif yakıt sistemlerinde uzmanlaşmış bir marka olan Prins ise, sadece kendine özel geliştirilen yakıt sistemlerini yüksek performans garantisi ile birlikte otomobil kullanıcılarına, Avrupa’ya oranla daha uygun fiyatlarda sunuyor.

LPG’de teknolojinin geldiği son nokta: VSI sistemi

LPG dönüşüm sistemlerinde teknolojinin geldiği en son noktayı temsil eden VSI’ın enjektör sistemi, alanında dünyanın en önemli ve sembol isimleri Keihin ile Prins’in iş birliği ile geliştirildi. Rakiplerinin 30 bin km’den itibaren bakım gerektirmesine karşın Japon menşeli Keihin enjektörleri, 500 bin km ve üzerinde sorunsuz olarak çalışması ile tanınıyor. VSI LPG sistemi; “master-slave” kontrol yöntemi ile aracın kendi Elektronik Kontrol Ünitesi (ECU) ile tamamen entegre olarak çalışıyor. Her parçası LPG uygulamaları için özel olarak dizayn edilerek üretilen VSI, dünyadaki tüm önemli standartlara uyumluluğunu, sahip olduğu birçok sertifika ile de tescil ediyor.

Aşınma minimize ediliyor, “gizli benzin” yakılmıyor

Yine yalnızca Prins sistemleri için geliştirilen ve özel formüllü katkının motora mükemmel dozda verilmesini sağlayan ValveCare ise; subaplardaki ve subap yataklarındaki gereksiz aşınmaların önüne geçiyor.

Sadece Prins’te bulunan bir başka özellik ise; 400 beygir gücüne kadar tek bir regülatör ile yeterli gaz akışının sağlanabilmesi olarak öne çıkıyor. Diğer marka regülatörlerde ise; bu kapasite tam olarak desteklenemediği için, motorun yüksek devirlerinde, kullanıcının bilgisi dışında LPG’nin yanı sıra benzin de tüketilebiliyor.

İpragaz ve Prins İş Birliği

Türkiye’de her zaman ilkleri ve yenilikleri gerçekleştirmeyi kendisine ilke edinen İpragaz, Nisan 2010’da Prins Alternatif Yakıt Sistemleri’nin Türkiye Genel Distribütörlüğü’nü aldı. 52 ülkede, üst segment ve premium marka araç sahiplerine yönelik LPG çözümleri konusunda ilk akla gelen marka olan Hollandalı Prins’in bu alandaki tecrübesi, İpragaz’ın otogaz sektöründeki kaliteli ve güvenli hizmet politikasıyla Türk tüketicisinin hizmetine sunuluyor.

alıntı