Son günlerin parlayan yıldızı Twitter kısa süre sonra zor günler yaşayacak. Şirketin kurucusu ve eski CEO’su Twitter’ı bırakma kararı aldı. Peki bu Twitter’a yeni bir rakip geldiğini mi gösteriyor?

Sosyal medyanın güçlü isimlerinden Twitter iç yönetiminde karışıklıklar yaşamaya başladı. Twitter’ın eski CEO’su ve üç kurucusundan biri olan Biz Stone, mikro blog sitesini bırakacağını açıkladı.

Kendi blog sayfasından yaptığı duyuruda Stone, dünyada çözülecek çok problem olduğunu ve yeni projeler üzerinde çalıştığını belirtti.

Yaklaşık 6 ay önce Stone kendi isteğiyle Twitter CEO’su görevini bırakmış bir süre dağ evinde inzivaya çekilmişti.

Stone’un bu ani kararı Twitter’a rakip olacak yeni bir projenin geldiğini işaret ediyor. Üç kurucu ortaktan Jack Dorsey 2008 yılında şirketten ayrılmış ve kendini yeni projelere adamıştı.

Geçtiğimiz aylarda, şirketin ısrarları üzerine Twitter’a geri dönüp mikro blog sitesini Facebook’la yarıştıracak projeleri hayata geçirimşti.

Kulislerde konuşulan iddialara göre Twitter’ın iç yönetiminde çatlaklar oluşmaya başladı. Hızlı başarı nedeniyle yöneticiler bir birleriyle anlaşamıyor. Bu iddialar daha ortaya çıkmamış olsa da eski CEO’nun bu ani kararı sosyal ağ dünyasında büyük değişikliklere neden olacak.

Shiftdelete
alıntı