Günümüzde birçok sektörde İngilizce bilmek çok önemli hale gelmiştir. Dünya dili olan İngilizce?yi bilmeden, hemen hemen hiçbir önemli meslek türünde kapılar açılmıyor. Şirketlerin uluslar arası birimlerinde çalışmak isterseniz size sorulan ilk soru şu oluyor: ?İngilizce biliyor musunuz?? Eğer bu soruya cevabınız ?Hayır? ise çalışmak istediğiniz bölüme alınmanız için geriye hiçbir şansınız kalmıyor. Bu cevabı ?Evet?e çevirmenin en verimli yolu ise yabancıdan ingilizce ders almak olacaktır. Kimi özel ilk öğretim okullarında ve liselerde İngilizce öğretim verilmektedir. Bu okullarda çalışan öğretmenlerin yüksek maaş aldığı bilinmektedir. Ancak bu tip okullarda öğretmenlik yapabilmek için elbette ki İngilizce bilmek şart koşulmaktadır. Ayrıca tıp, hukuk, ticaret, gazetecilik, müzecilik ve politik bilimlerde yabancı bir dil bilmenin faydaları elle tutulur şekilde artmaktadır. Bu meslek dallarında İngilizce bilen kişiler rakiplerine karşı her zaman bir adım öndedirler.

İngilizce bilmek insanlara sadece meslek hayatında değil ayrıca günlük hayatta da faydalı olmaktadır. Çocuk yaşta İngilizce öğrenmeye başlayan kimseler için Türkçe gelişiminin görülmesi de söz konusudur. Örneğin İngilizce öğrenirken aldığı grammar bilgisi ile Türkçe?nin yapısı hakkında da fikirler edinmektedir. Ayrıca İngilizce öğrenen kişiler, yeni kelimelere rastlayarak sözcük haznesini geliştirebilmektedirler. Yabancıdan İngilizce ders alarak, anadili İngilizce olan bu hocalar sayesinde sözcük dağarcığınızı çok geniş tutabilirsiniz. Yabancı dil öğrenen kimseler için ayrıca diğer kültürler hakkında bilgi birikimlerinin arttığı da bir gerçektir. Yabancı dil öğrenen çocuklarda ise diğer kültürlere karşı saygı, çoğulculuk ve takdir gibi duygular beslendiği görülmüştür. Diğer kültürlerle daha haşır neşir olabilmek ve İngilizceyi en doğru aksanla konuşabilmek içinse yabancıdan İngilizce ders almak çok önemlidir. Ayrıca yabancı dil öğrenerek beyin egzersizi yapan çocukların da matematik ve diğer sayısal derslerde de yaşıtlarına göre önde olduğu belirlenmiştir. Dört yıl gibi bir süreç boyunca İngilizce öğrenimi gören bir kişi için rakiplerine nispeten Yetenek Sınavı gibi testlerde de daha başarılı oldukları görüşmüştür.

Ayrıca eğitim hayatınızda okumak istediğiniz lisans programları çoğu zaman sizden İngilizce bilgisi istemektedir. Bu lisans programlarında okuyabilmek ve hatta okuduğunuz programı bitirebilmek için İngilizceyi iyi bir şekilde bilmek çok önemlidir. Çoğu zaman bu tip bir lisans programı gören öğrenciler aynı zamanda İngilizce kurslarına da gitmektedir. Amerikalı ve İngiliz öğretmenlerimizle yabancidaningilizceders.com olarak size en iyi İngilizce öğretimini sağlayacağımızdan şüpheniz olmasın!