Xperia Tablet'in fotoğrafları sızdı


Sony'nin yeni tableti Xperia'nın fotoğrafları sızdı.

Bildiğiniz gibi son dönemlerde Sony, Xperia serisi modelleriyle akıllı telefon pazarını hareketlendirdi. Xperia serisi şimdiye kadar akıllı telefonlarda kullanıldı. Ancak firmanın son olarak ortaya çıkarttığı tablet de bu seride yer alıyor ve tam adı Xperia Tablet olarak belirtiliyor.

Geçtiğimiz dönemlerde Sony, Tablet S isimli modelini duyurmuş ve ilk PlayStation sertifikalı tableti üretmişti. Şimdi ise Xperia Tablet ile yeni bir döneme geçiliyor.

Tablet S'deki kalından inceye doğru sunulan yapı ve tasarım bu üründe de geçerli. Fakat elbette çeşitli güncelleştirmeler bulunuyor. Tablet S'den daha ince bir yapıda tasarlanan bu model böylece 570 gram ağırlığa indirilmiş.

Magnezyum – alüminyum alaşımlı bir gövdeye sahip olan tabletin ekranı 9.4 inç. Bu ekranda sunulan çözünürlük ise 1280 x 800 piksel. Yani Tablet S'deki ekran boyutu ve çözünürlüğü aynen korunmuş.

Üründe büyük ihtimalle NVIDIA Tegra 3 yongasetli 1.3 GHz'lik işlemci yer alacak. Öte yandan arkada 8 MP kamera, önde ise görüntülü görüşmeler için 1 MP'lik kamera bulunuyor.

Sunulan 16 GB / 32 GB ve 64 GB'lık versiyonlara karşın microSD kart yuvası sayesinde depolama alanı arttırılabilecek. Üründe yer alan 6000 mAh kapasitesindeki batarya firmanın belirttiğine göre tabletin 10 saate kadar kesintisiz bir şekilde çalışmasını sağlıyor.

IFA sırasında tanıtılması beklenen ürünün Eylül ayında duyurulacağı ve ardından da satışa çıkarılacağı tahmin ediliyor.

Fiyatlar ise depolama alanına göre 399 dolar, 499 dolar ve 599 dolar.

PC Labs