Kullanıcıların Facebook çılgınlığı her ne kadar forumlara olan ilgiyi azaltsada bazı forum siteleri hala popüleritesini korumakta. Kullanıcılar bu forumlarda sorularına yanıt buluyor, bazıların da ise ciddi boyutlara varan ticaret dönüyor. Sizler için Alexa sıralamasına göre Türkiyenin en sık ziyaret alan forum sitelerini inceledik.
1. R10.net

Türkiye nin en sık ziyaret edilen forumu hiç süphesiz r10.net tir. Herkese açık olmayan, yanlızca davetiye ile girebileceğiniz bir yapıda olan r10 kendisini webmaster forumu olarak tanıtıyor.
2.Donanım Haber Forum

Bazı kesimlere göre Türkiye’nin en popüler forumu olduğu söyleniyor üyelik herkese açık ve yoğun bir kullanıcı kitlesi var. Özellikle saat 24:00 olduğunda en yüksek online ziyaretçi sayısına ulaşıyor.
3. frmtr.com


Kendilerini dünyanın en büyük Türkçe forumu olarak tanıtan frmtr nin üyelik yapısıda herkese açık fakat kendince kurallar barındırıyor içerisinde örneğin mesajlarda link kullanabilmek için en az 20 mesaj yazmanız gerekiyor. Alexa sıralamasında ise az bir fark ile donanım haber den geride.
4. Chip


Derginin takipçileri ile ortak fikir alış verişi yaptıkları ve bilgisayar konusunda oldukça zengin teknik bilginin de bulunduğu kullanışlı ve temiz bir forum.
5. Shiftdelete


Oldukça sık ve temiz bir tasarıma sahip kaliteli içerik sahibi olan Shiftdelete her geçen gün çıtasını daha yükseklere taşımaktadır. 100 bine yakın kullanıcı sayısı mevcut
6. pcnet


[IMG]file:///C:/Users/serhat/AppData/Local/Temp/moz-screenshot-4.png[/IMG][IMG]file:///C:/Users/serhat/AppData/Local/Temp/moz-screenshot-5.png[/IMG]Başka bir bilgisayar dergisinin forumu olan pc net yine en sık ziyaret edilen ve kaliteli içerik olan forumlar arasındadır. Ziyaret sebebinin diğerlerine göre düşük olması az sayıdaki kategorilerinden dolayı diye düşünüyoruz.
7.Tahribat

İçinde kaybolucağınız kadar büyük bir forum. Reklamlar yok denecek kadar az. Hareketli resimlerin kullanılmaması onu gözü yormayan bir forum sitesi yapıyor. Ayrıca gündemle ilgili konular anasayfada listeliyorlar.
Hiç sühesiz aynı konuları ele alan bir çok forum sitesi mevcut, Buradaki sıralamamız en sık ziyaret edilen kalite ve popülerlik açısından en eski, en güncel forumlardır.