Web sitesi yaptırmak artık zorunluTürk Ticaret Kanunu’nda yeniden düzenleme çalışmaları çerçevesinde şirketlere web sitesi yaptırma zorunluluğu getirileceği belirtiliyor. Kanun taslağına göre şirketlere, daha kolay denetlenebilmeleri ve şirket bilgilerine herkesin ulaşabilmesi amacıyla, web sitesi kurma zorunluluğu getiriliyor.
Hayatın vazgeçilmezleri arasına giren internet denince akla ilk web siteleri geliyor. Web sitesi yaptırmak ise şirketlere zorunlu hale gelecek. Kayseri’de 18 yıldır faaliyet gösteren Nazar Bilgisayar kursunun eğitmenlerinden Muzaffer Tuncer, web sitelerinin önemine değindi.

Web tasarımı öğrenmenin artık günümüzde çok önemli bir yetenek olduğunu kaydeden Tuncer, "Web sitelerine ilgi her geçen gün artıyor. Geleceğin meslekleri arasında web sitesi tasarımcılığı yatıyor. Biz de kurum olarak yeni bir uygulama başlattık. Publisher eğitim programı ile çok az bilgisayar bilgisine sahip bir kişi bile 1 haftada garantili web tasarımını öğrenebilecek. Amacımız geleceğin mesleğine şimdiden gençleri hazırlayabilmektir" dedi.