Türk Telekom’un yeni ADSL kampanyası “Yaz Fırtınası”nı değerlendiren Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Üstün Bol, Türk Telekom'a çağrıda bulundu.

Türk Telekom’un yeni ADSL kampanyası “Yaz Fırtınası”nı değerlendiren Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Şube Başkanı Üstün Bol, “Telekom yeni abonelere indirim yaparak eski abonelerini cezalandırmaktadır. Eski aboneler de bu indirimden faydalandırılmalıdır” dedi.
Üstün Bol, yaptığı yazılı açıklamada, Türk Telekom'un “Yaz Fırtınası” adını verdiği yeni ADSL kampanyasında henüz ADSL bağlantısına sahip olmayan ve 1 Haziran tarihinden önce aboneliğini iptal ettirmiş olanlara 24 ay abone olma şartıyla 2007 sonuna kadar yüzde 51 indirim uygulayacağını hatırlattı.
Bol, 4 Haziran-31 Ağustos tarihleri arasında TTNet ADSL abonesi olan tüketicilerin 2008’e kadar aylık 29 YTL yerine 14.99 ödeyeceğini ifade ederek, “Türk Telekom’un ADSL internet erişiminde indirime gitmesini olumlu karşılıyoruz. Ancak, yeni abonelere yönelik yapılan düzenleme, Türk Telekom’un eski abonelerinin cezalandırılması anlamına gelmektedir. Türk Telekom yıllardır kendisini tercih ederek internet erişimini TTNET üzerinden sağlayan abonelerine aynı şartlarda indirim yapmak zorundadır” diye konuştu.
İndirimden faydalanabilmek için 24 ay abonelik şartı getirilmesinin tüketicinin sözleşmeden cayma hakkını gaspettiğine dikkat çeken Bol, kısmi indirimi olumlu bulduklarını söyledi. Bol, Türk Telekom’dan ADSL aboneliğini kullanan eski abonelerin cezalandırılması anlamına gelen bu düzenlemenin eski aboneleri de kapsayacak şekilde düzeltilmesini istedi.

Kaynak : ANKA