+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Dersane eve taşınıyor

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Bilişim ve İnternet Dünyasi Forumunda Bulunan  Dersane eve taşınıyor Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Onursal Üye hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  5.612
  Blog Yazıları
  54
  Tecrübe Puanı
  102309069

  :okur: Dersane eve taşınıyor

  Dersane eve taşınıyor Türkiye'nin ilk 'Sanal Dershane'si internet üzerinden yayına başladı...

  27.11.2007 19:53İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Kültür Dershaneleri'nin işbirliğiyle hazırlanan Türkiye'nin ilk 'İnternet Dershanesi'ni Başkan Kadir Topbaş tanıttı.
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Kültür Dershaneleri'nin birlikte gerçekleştirdiği Türkiye'nin ilk 'Sanal Dershane'si internet üzerinden yayına başladı. ÖSS ve OKS'ye (SBS) hazırlanan öğrenciler web sitemiz üzerinde de linki bulunan "dershanet.org" internet sitesine üye olarak ücretsiz eğitim alacak. Öğrencilere sesli ve görüntülü hizmet verecek olan sanal dershanede video dersler, konu testleri, ÖSS deneme sınavları, yeni ÖSS Sistemi ve rehberlik hizmetleri olacak.


  İçerik bilgileri Kültür Dershaneleri tarafından hazırlanan Dersh@net.org Ücretsiz Online Eğitim Merkezine Hoşgeldiniz... sitesinde, ÖSS ve OKS'ye hazırlanan öğrenciler derslerini takip edebilecek. Deneme sınavlarını uygulayabilecek olan öğrenciler takıldıkları konuları internet ortamından Kültür Dershanesi öğretmenlerine yöneltebilecek. Motivasyon amaçlı rehberlik hizmetlerinin de verileceği sanal dershaneye üyelik ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

  İnternet Dershanesi'nin Saraçhane Belediye Sarayı'ndaki tanıtım toplantısında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yerel yönetim olarak 3.5 yılda eğitime 335 milyon YTL'lik yatırım yaptıklarını belirterek, eğitime yönelik desteklerinin internet dershanesi ile devam ettiğini söyledi. Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek oluşturdukları sanal dershaneyle öğrencilerin ufuklarını açmak istediklerini vurgulayan Başkan Kadir Topbaş, dershanenin sadece İstanbul'a değil, Türkiye genelindeki öğrencilere hizmet vereceğini kaydetti.
  Sanal dershanenin öğrencilere yeni imkanlar ve fırsatlar sunacağını anlatan Kadir Topbaş, şöyle konuştu:

  "İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklarımızın nitelikli ve geleceğe güvenle bakabilen bireyler olarak hayata atılabilmesi için eğitim alanında yeni yatırımlar yapıyor, kaliteli eğitime tam destek veriyoruz. Hızla gelişen bir dünya var ve bunun getirdiği küresel bir rekabet var. Küresel rekabete hazır olmazsak onun çarkları arasında yok olur gideriz. Şehrimizi ve çocuklarımızı bu rekabette en iyi noktaya taşıma sorumluluğumuz var. İstanbul'da 2.5 milyon öğrenci var, sadece 82 bin öğretmen ile 2 bin 600 okul var. Bu yeterli değil. Yerel yönetim olarak kurumsal taassup göstermeden ve bizim görev alanımız dışındadır demeden eğitimde de olmaya çalıştık. 3.5 yıl içinde İstanbul'da Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime yaptığımız yatırımlar ve öğrenci yardımları ile birlikte 335 milyon YTL civarındadır. Okullar, derslikler, kapalı spor salonları ve laboratuarlar yaptık. Daha neler yapabiliriz diye düşünüyoruz. Altın beyinli çocuklarımızı iyi yetiştirmek ve altın beyinlerini iyi değerlendirmek zorundayız. Geleceğimiz olan yavrularımızı yarınlara hazırlarken, spor ve laboratuar imkanı sunarak hem dışarıdaki bir takım olumsuz etkilerden kurtarmak adına adımlar atıyoruz. Hem de BELNET'i kurarak çocuklarımızın iyi dostluklar eşliğinde güvenli internete ulaşmasını sağladık" diye konuştu.

  "Türkiye'de bir ilke imza atarak internet dershanesiyle öğrencilerimize yeni bir ufuk açacağız. Dershanemiz çocuklarımıza eğitim sürecinde çok önemli bir destek verecek" diyen Başkan Topbaş, bulunduğu bölgede bu imkanı olmayan ya da maddi gücü yetersiz olan gençlere böyle bir eğitimden istifade etme imkanı verdiklerini dile getirdi. Topbaş, "Eğitimin geciktirilmesi telafisi olmayan sonuçları doğurur. Onun için eğitimi asla ihmal etmeden çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak durumundayız. İnanıyorum ki bu dershane sadece İstanbul'a değil, Türkiye'nin her tarafındaki öğrencilere çok önemli bir fırsat verecek. Hatta çocuğuna ders çalıştırmak isteyen veliler bile bu sisteme ilgi duyabilecek ve dershanemizden yararlanabilecek. Bu proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile de diyalog içindeyiz" ifadelerini kullandı.
  Kültür Dershanesi Genel Müdürü Ahmet Sait Yurtsever de böylesi bir hizmete destek vermiş olmalarından dolayı memnun olduklarını belirterek, çağdaş eğitimin gereği olan internet dershaneciliğinin tüm Türkiye için hayırlı olmasını diledi. İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sadettin Pircioğlu ise milli eğitim olarak bu uygulamadan heyecan duyduklarını dile getirdi.
  Törende konuşmaların ardından Başkan Kadir Topbaş dizüstü bilgisayardan sanal dershaneyi inceledi. Kübra Özay isimli öğrenci de sanal dershaneye kayıt yaptıran ilk öğrenci oldu. Bugün tanıtımı yapılan site yarından itibaren aktif hale gelecek.

  İHA alintidir

 2. #2
  Ne mutlu Türküm diyene! Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  * TR *
  Mesajlar
  15.482
  Blog Yazıları
  282
  Tecrübe Puanı
  107375454

  Tanımlı Ücretsiz internet dershanesi açıldı

  Ücretsiz internet dershanesi açıldı


  06 Kasım 2008 11:00
  SBS, ÖSS ve KPSS sınavlarına hazırlananlara İnternet üzerinden ücretsiz eğitim ve uzman rehber danışmanlığı veren dersh@net kapsamını genişletti.


  TOPBAŞ: GELECEĞE BAKAN BİREYLER YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ
  Gençlere,eğitimciler ve velilere seslelen Topbaş, "Dershanet.org Gelişen İçeriğiyle Ücretsiz Dersane Hizmeti Vermeye Devam Ediyor. Sosyal, kültürel ve bireysel boyutları aynı anda içinde bulunduran eğitim, yaşadığı toplumda etkin ve çağın gereksinimlerine uygun bireyler yetiştirebilmenin tek yoludur. Bu nedenle İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerin nitelikli ve geleceğe güvenle bakabilen bireyler olarak hayata atılabilmesi için eğitim alanında yeni yatırımlar yapıyor, kaliteli eğitime tam destek veriyoruz.
  Bu bağlamda ÖSS, 8. sınıf SBS ve KPSS’ye hazırlanan siz değerli gençlerin ücretsiz olarak dershane hizmeti sunuyoruz. Ayrıca öğretmen, rehber ve velilerimizin de mutlaka yararlanması gereken ÖSS Rehberi, SBS Rehberi, Veli Rehberi, Çoklu Zeka Rehberi başlıklı bölümlerde ve köşe yazılarında başta rehberlik ve psikolojik danışmanlık olmak üzere eğitim ve öğretimle ilgili konular ele alınacaktır. Bu projenin size faydalı olmasını umuyor ve derslerinizde başarılar diliyorum" dedi.
  BİLİNÇLİ YAKLAŞIM İSTEYEN VELİLERE BİR KATKI HİZMETİ
  Kültür Dersaneleri Genel Müdürü Ahmet Said Yurtseven de bu projenin dersaneye gidemeyen ya da gidip te farklı kaynaklardan da yararlanmak isteyen öğrencilerle, çocuklarının eğitimine bilinçli bir şekilde yaklaşmak isteyen velilere yönelik olduğunu belirtti. Yurtseven, Kültür Dersaneleri olarak dershanet projesini eğitim alanında sosyal bir proje olarak gördüklerini söyledi ve "Kültür Dersaneleri her zaman sosyal porjelerinin arkasında olmuştur ve olmaya da devam edecektir" dedi.
  DERSH@NET'TE NELER VAR?
  Kültür ÖSS Dergileri Genel Yayın Yönetmeni Ali Rıza Bayzan ise yaptığı açıklamada "Dershanet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn Kadir Topbaş’ın sosyal belediyecilik vizyonunun bir ürünüdür. Dershanet’in içeriği, Kültür Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sn Ahmet Said Yurtseven tarafından öğrenciler arasında fırsat eşitliğine katkıda bulunmak için hizmet bilinci ile hazırlatılmaktadır. İçerik Kültür Dershaneleri, Kültür Yayıncılık, Eğitim Online ve Kültür Akademi’nin seçkin kadroları tarafından hazırlanmaktadır" dedi.
  Dershanet’te neler yer alacaktır?
  Üniversiteye hazırlık bölümünde,
  Sesli ve görüntülü ders anlatımı,
  konu anlatımı metinleri,
  konu testleri,
  deneme sınavları yer almaktadır.

  8. sınıf SBS’ye hazırlık bölümünde,
  konu anlatımı metinleri,
  konu testleri,
  deneme sınavları
  yer almaktadır.

  KPSS’ye hazırlık bölümünde,
  Lisans mezunları için, KPSS deneme sınavları yer alacaktır.

  Eğitim Bilimleriyle ilgili 10 adet deneme,
  Genel Yetenekle ilgili 10 adet deneme,
  Genel Kültürle ilgili 7 adet deneme

  Köşe Yazıları Bölümü
  Köşe yazılarında rehberlik ve psikolojik danışmanlık başta olmak üzere eğitim-öğretimle ilgili konular haftalık periyotlarla ele alınacaktır.

  Çoklu Zekâ Sistemi
  Bu bölümde Çoklu Zekâ Envanteri’nin yanı sıra Çoklu Zekâ Kuramı ile ilgili dosyalar yer alacaktır. Bu bölümde yer alan envanterin Türkiye’nin ilk online Çoklu Zekâ Envanteri olduğunu da belirtmeliyiz.

  Bilgi Yarışması Bölümü
  Bilgi Yarışması bölümünde Öğrencilerin eğlenerek öğrenmesini amaçlanmaktadır. Yarışmadaki sorular, ÖSS ve SBS hazırlık programlarında yer alan test sorularından seçilmektedir.

  Güncelleme Periyodu
  Konular ve testler, aylık periyotlarla Dershanet’te yar alacaktır. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlıkla ilgili konular da zamanı geldikçe işlenecektir. Böylece Dershanet sürekli güncellenen dinamik bir eğitim merkezi olarak hizmet verecektir.


  haber7

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. GalataSaray Büyükçekmece'ye taşınıyor!
  By zıTTıRıq in forum Galatasaray
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-07-2009, 13:37
 2. Oto galeriler şehir dışına taşınıyor
  By Safak in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-22-2008, 22:08
 3. Office nete taşınıyor
  By DarkNess in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-30-2008, 19:13
 4. 5 karakol taşınıyor
  By prenses in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-05-2008, 17:20
 5. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 03-05-2008, 23:47

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375