Her ay dünyanın dört bir yanından 140 milyon teknoloji meraklısının internetteki ilk referans noktası olan CNET.COM'un Türkiye yayın hakları için Mynet ve Cnet Networks lisans anlaşması imzaladı.

Türkiye'nin lider internet portalı Mynet, dünya çapında teknoloji meraklılarının ve bilişim dünyasının bilgi kaynağı olan cnet.com'un Türkiye'deki yayın hakkı lisanslarını aldı. 1992 yılında kurulan CNET Networks'ün en güçlü yayını olan cnet.com 2006 yılı sonunda her ay 140 milyondan fazla tekil ziyaretçi, her gün gösterdiği 1 milyonun üzerindeki video ve günlük 75 milyon sayfa gösterimi ile teknoloji tutkunlarının internetteki ilk uğrak noktası.

ABD merkezli yayın yapan ve dünyanın çeşitli ülkelerinde de var olan CNET.com'un mevcut içeriğini Türkçeye çevirmenin yanında Türkiye'den de tüketici elektroniği, bilgisayar ve çevre birimleri ile yazılım incelemelerinin yer alacağı CNET Türkiye Ocak ayında yayına başlayacak.

CNET, Türkiye'de ziyaretçilerine teknoloji dünyasından haberler sunmanın yanında yapacağı ürün incelemeleri, ürün bilgileri ve ürün testleri ile ziyaretçilerinin teknoloji alışverişlerinde en doğru ve güvenilir bilgi kaynağı olmayı hedefliyor.

Dünyada çapındaki teknolojik gelişmelere değinip, yeni ürün ve hizmetler hakkında incelemeler sunacak olan CNET Türkiye ekibi, Türkiye pazarına özgü ürün ve hizmetler konusunda da kendi incelemelerini ve testlerini yayınlayacak.

CNET'in Türkiye'de yayına başlayacak olmasının kendileri için heyecan verici olduğunu söyleyen Mynet AŞ Genel Müdürü Sabire Ercan “ Türkiye'nin genç ve dinamik nüfusu bizi böyle bir projeye başlamakta oldukça heyecanlandırıyor. CNET Türkiye'nin, ülkemizdeki 20 milyon internet kullanıcısı, Mynet'in aktif 6,5 milyon e-posta abonesi ve uzman yayın kadrosu ile teknoloji şirketlerinin hedefledikleri tüketicilere ulaşmasında öncülük yapacağını düşünüyoruz” dedi.

Amerikan teknoloji borsası Nasdaq'a kote olan Cnet Networks'ün borsa değeri 1,18 milyar dolar olarak öngörülüyor.