Yetti artık bu yasaklar
16 Mart 2008 Pazar 10:12
Bu kaçıncı yasak. Peki ne işe yaradı. Sadece kocaman bir hiç.. O halde neden bu millete bu eza cefa..


İNTERNETHABER- Yotube yasakları bıktırdı usandırdı artık İki gündür siteye girilemiyor Çünkü Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, siteye hem IP, hem de alan adı yönünden erişimi durdurdu.

Gerekçe Atatürk'e hakaret viedoları. Bildiğimiz kadarıyla bu üçüncü yasak.. Sonuç elde var sıfır. Her yasaktan sonra yine benzer videolar yükleniyor. Suç unsuru var ise ki var. Onbinlercce zararlı görüntü cirit atıyor zaten..

Hakaret içeren videoları engelleyemediğimiz gibi dünyaya da o densizlerin reklamını yapıyoruz. Pire için yorgan yaktık adeta. Bir kendini bilmezin cezasını neden milyonlarca insan öder? Reva mı bu kadar kullanıcıya?

Ele güne rezil olduğumuz da cabası.. Dünya bizi ibretle ve şaşkınlıkla izliyor. Öyle ki youtube yasakları batılı insan hakları raporlarına konu oldu.

Ceza ve yaptırıma evet ama bu milyonlarca insanın hakkına tecavüze hayır. Medeni ülkelerde büyük lidere hakaret videoları yok mu? Mutlaka bunun başka yolları vardır olmalı da üstelik..

Peki ama onlar neden youtube'u toptan yasaklamıyor da biz akıl ediyoruz anlamak mükün değil.

Yotube, Telekominikasyon yetkilileri ve yargıdaki ilgililere sesleniyoruz: Başka bir çözüm yolunu bulun ve Yotube'a erişimi kaldırın.
internethaber