Ocakta piezo kontrol ile dokunarak kumanda
Siemens Ev Aletleri'nin piezoControl özellikli ankastre ocağı ET73P701 entegre edilmiş alüminyum kumanda paneli ile ocağa dokunarak kumanda etmeye imkan tanıyor.

Bugüne kadar geliştirilen en dayanıklı ve en uzun ömürlü kumanda tekniği olarak kabul edilen piezoSensör kumanda teknolojisi, alüminyum kumanda paneli ısınmadığı için maksimum güvence sağlıyor.

Bunun yanında alüminyum yüzey tamamen kapalı olduğu için cihazın ömrünü etkileyecek yağ, toz ya da nemin içine girebileceği boşluklar da bulunmuyor ve ayrıca cihazın temizliği de bu nedenden ötürü çocuk oyuncağı haline geliyor.

Ocaktaki en konforlu yönlerden biri de, kullanıcının yerine düşünebiliyor olması. PiezoControl özellikli cam seramik ocağın bellek fonksiyonu, bebek için süt ısıtma ya da en zevke uygun kıvamdaki makarnanın pişirilme dereceleri ve süreleri, istenilen kişisel pişirme programına kaydediliyor. Böylece, onaylanan pişirme işlemi, aynı ocak gözü üzerinde ve aynı tencerede istenilen sıklıkta tekrarlanabiliyor.

Kaynamayı kontrol eden elektronik düzenek ise, ocağa entegre edilmiş bir sensör sayesinde yemeğin taşmadan pişmesini sağlıyor.