Spirit adlı uzay aracının Mars’tan 4 yıl önce geçtiği fotoğrafta ilginç bir detay keşfedildi.

Uzmanları şaşırtan fotoğrafta kızıl gezegende ilk kez insana benzeyen hareketsiz bir “cisim'' görülüyor. Bazılarına göre bu evrende yalnız olmadığımızın bir kanıtı, bazılarına göre ise garip bir kaya oluşumu. Çin’de bir internet sitesinde yayınlandıktan sonra sanal alemde hızla yayılan fotoğraf Mars’ta hayat olduğunu iddia edenleri heyecanlandırdı.

Spirit’in 4 yıl önce uzaydan gönderdiği fotoğraflarda Mars’ta hiçbir hayat izine rastlanmamış ve fotoğraflar bilimadamlarında hayal kırıklığına neden olmuştu. Fakat Spirit’in geçtiği fotoğrafları inceleyen araştırmacılar, daha önce gözden kaçan bir detayı farketti. Görüntülerde aşağı doğru yürüyen bir “uzaylı''yı andıran cisim tespit edildi.

Fotoğrafların yarattığı heyecana karşın bir kaya oluşumunun görüntüsü olabileceği yönünde iddialar bulunuyor. Mars’a şimdiye kadar içerisinde insan bulunan bir uzay aracı gönderilemedi ve Spirit gibi araçlar kızıl gezegenden görüntü ve fotoğraf geçti.


Burada uzay aracının çektiği Mars'tan kare (işaretli yer insana benzeyen cismin bulunduğu yer)İşte bu da insana benzeyen cismimiz.Bu da büyütülmüş hali.Burada ışıkları yansıtan metalimsi bir obje gözüyoruz.Burada siyah kutu gibi bir cisim görebilirsiniz.Bu fotoğrafta kırmızı çerçeveye alınmış objelerin de insanımsı bir yaratığın kafatası ve kemikleri olduğu iddia ediliyor.İnsan kafatasına benzeyen objenin daha büyük görüntüsü.Yine hayvan iskeleti olduğu iddia edilen bir obje.Kafatasına benzer objelerin bilinen türlere benzerliği dikkat çekiyor.Kafatasına benzer objelerin bilinen türlere benzerliği dikkat çekiyor.Kaynak: Milliyet